فا

سیاست

شنبه, 09 شهریور 1398 12:19

رایزنی وزیر خارجه انگلیس با همتایان اروپایی در مورد روش‌های حفظ برجام

وزیر امور خارجه انگلیس با همتایان فرانسوی و آلمانی خود و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و بر حفظ توافق هسته‌ای ایران تأکید کرده است.

«آلیک» - دومنیک راب وزیر امور خارجه انگلیس با ژان ایو لودریان و هایکو ماس همتایان فرانسوی و آلمانی خود و فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و بر حفظ توافق هسته‌ای ایران تأکید کرده است.

به گزارش بامداد ایرنا از تارنمای وزارت خارجه انگلیس، راب در این دیدار همچنین در باره حمل و نقل بین المللی در تنگه هرمز گفت وگو کرده است.

دومینیک راب درباره توافق هسته ای گفته است: ما به همکاری مشترک ادامه خواهیم داد تا این توافق ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، وزیران امور خارجه برخی کشورهای اروپایی روز جمعه در نشستی در هلسینکی پایتخت فنلاند گرد هم آمدند تا در مورد راه های حفظ توافق هسته ای با ایران، رایزنی کنند.

در نشست هلسینکی که به فاصله اندکی پس از نشست سران گروه ۷ در فرانسه برگزار شد، برخی موضوعات مربوط به برجام که در اجلاس بیاریتز مطرح شده بود، پیگیری شده است.

در روزهای اخیر، ایران اعلام کرده که در صورت بی تحرکی اروپایی ها، پانزدهم شهریورماه جاری گام سوم کاهش تعهدات هسته ای خود را برمی دارد.

با این حال، کشورهای اروپایی به رغم تلاش های دیپلماتیک اما بدون آن که اقدام عملی قابل قبولی انجام دهند، از ایران می خواهند همچنان به تعهدات خود در برجام پایبند باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։