فا

اجتماعی

دوشنبه, 13 آبان 1398 09:29

زلزله ابوموسی خسارتی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: زلزله بامداد دوشنبه در حوالی جزیره ابوموسی ازتوابع استان خسارتی گزارش نشده است.

«آلیک» - مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: زلزله بامداد دوشنبه در حوالی جزیره ابوموسی ازتوابع استان خسارتی گزارش نشده است.

علیرضا صفا ایسینی روز دوشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: بلافاصله پس از زلزله نیروهای امدادی به منطقه اعزام شده و خسارت های احتمالی ناشی از این زلزله را مورد بررسی قرار داده و نتایج آن اعلام می شود ولی  تا این لحظه موارد عادی گزارش شده است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان از جمله استانهای زلزله خیز کشور است که مردم هر چند وقت یکبار زلزله های کوچک و بزرگ را احساس می کنند ولی خوشبختانه با وجود فراوانی زلزله و شدت آن گاه بالای ۴ تا ۵ ریشتر خسارت ها خیلی کم بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: این زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۴.۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۳ و ۴۸ دقیقه و ۳۹ ثانیه بامداد دوشنبه حوالی جزیره بوموسی در خلیج فارس را لرزاند.

 صفا ایسینی تصریح کرد: مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران مختصات این زمین‌لرزه را طول جغرافیایی ۵۴.۷۵ و عرض جغرافیایی ۲۶.۰۱ و کانون آن را عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام کرد.

وی، هرگونه شایعه درخصوص سونامی در هرمزگان را رد کرد و یاد آور شد: با وجود زلزله های بزرگ ولی بواسطه قرار گرفتن استان هرمزگان در کنار دریا و ساحل ، خسارت در بیشتر مواقع به حداقل رسیده و یا مثل زلزله اخیر هیچ گونه خسارتی نداشته است.

نزدیک‌ترین شهرها به کانون این زلزله، جزیره ابوموسی در ۳۱ کیلومتری، جزیره تنب بزرگ در ۶۲ کیلومتری و بندر لنگه در ۶۲ کیلومتری آن هستند.

همچنین دو زمین لرزه‌ به بزرگی ۴.۴ ریشتر هشتم آبان ماه جاری منطقه رویدر در غرب استان هرمزگان را لرزاند که طبق اعلام مدیریت بحران استانداری، خسارتی از این زمین لرزه‌ها گزارش نشده است. 

دوم آبان ماه جاری نیز زلزله ای به بزرگی ۴.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه و ۱ ثانیه رویدر در استان هرمزگان را لرزاند که از پس لرزه‌های زمین لرزه ۵ و ۶ دهم ریشتری کوخرد شهرستان بستک بود.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ دهم ریشتر ساعت ۱۴ و ۲۸ دقیقه و ۵۰ ثانیه ۲۹ مهر ماه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در فاصله ۴۷ کیلومتری کوخرد، ۵۰ کیلومتری کنگ و ۵۵ کیلومتری بندرلنگه ثبت شد.

اخبار مرتبط

 • تعداد کشته‌های زلزله ترکیه به ۱۹ تن رسید
  تعداد کشته‌های زلزله ترکیه به ۱۹ تن رسید

  براساس گزارش منابع بهداشتی ترکیه شمار تلفات انسانی زمین لرزه ۶.۸ ریشتری در استان "الازیغ" در شرق این کشور تاکنون ۱۹ کشته و ۷۷۲ زخمی برجای گذاشته است و ۳۰ تن نیز همچنان مفقود هستند.

 • ابراز همدردی خلیفه ارامنه تهران
  ابراز همدردی خلیفه ارامنه تهران

  اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران با انتشار پیامی با مصیبت دیدگان زلزله در استان آذربایجان شرقی ایران ابراز همدردی کرد.

 • آذربایجان‌شرقی ۱۵۳ بار لرزید
  آذربایجان‌شرقی ۱۵۳ بار لرزید

  زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد روز گذشته حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

 • نماینده ایذه: بیشترین خسارات زلزله در مسجد سلیمان بوده/ وضعیت تحت کنترل است
  نماینده ایذه: بیشترین خسارات زلزله در مسجد سلیمان بوده/ وضعیت تحت کنترل است

  یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینکه وضعیت پس از زلزله در استان خوزستان تحت کنترل قرار گرفته است، گفت: بیشتر خسارات مربوط به شهر مسجد سلیمان بوده است و خوشبختانه نیروهای امدادی به موقع در محل حاضر شدند و به مردم کمک کردند.

 • بم کرمان لرزید
  بم کرمان لرزید

  زلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 4 و 57 دقیقه و 13 ثانیه بامداد امروز (دوشنبه) بم در استان کرمان را لرزاند.

 • زلزله 5.9 ریشتری حوالی گیلانغرب را لرزاند
  زلزله 5.9 ریشتری حوالی گیلانغرب را لرزاند

  زلزله ای به بزرگی 5.9 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 17 و 11 دقیقه و 59 ثانیه روز گذشته حوالی گیلانغرب کرمانشاه را لرزاند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։