فا

اجتماعی

چهارشنبه, 04 دی 1398 14:44

وزیر کار ارمنستان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۹ تهران: به تجارب ایران در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیازمندیم

علی اوسط هاشمی گفت: مهارت، فرآیندی دنباله دار است و محدود به مقطع زمانی خاصی نمی‌شود و در "دیپلماسی مهارتی" بر این باوریم؛ بذری بیفشانیم که پایدار باشد.

«آلیک» - علی اوسط هاشمی معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه خانم زاروهی باتویان وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری ارمنستان، روز گذشته، از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۹ تهران (مرکز شهید چمران) بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی در این بازدید گفت: بهره‌گیری از زمینه‌های همکاری بین دو کشور ایران و ارمنستان به ویژه در بخش صنعت باید تبدیل به سرمایه شود.

معاون وزیر کار همچنین از آمادگی ایران برای تاسیس مرکز تربیت مربی در ارمنستان خبر داد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: اعتبار گواهی نامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سطح بین المللی، معرف توانایی ما در حوزه آموزش مهارت است و حدود ۶۰ درصد از مهارت آموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و مشاغل خانگی ما را زنان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: مهارت در ایران، قدمتی به بلندای تاریخ این کشور دارد؛ موزه‌های کشور ایران، سرشار از آثار مهارت ایرانیان است و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید چمران، نمونه‌ای از ۶۰۰ مرکز ثابت دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای ایران است.

علی اوسط هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: در سراسر کشور ۵ هزار و ۴۰۰ کارگاه آموزشی دولتی و ۱۱ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه فعال در بخش خصوصی آموزش‌های مهارتی را به مهارت جویان ارائه می‌دهند.

خانم زاروهی باتویان، وزیر کار ارمنستان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۹ تهران (مرکز شهید چمران) گفت: ارزنده‌ترین شاخص مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ایران، آموزش‌های عملی و کاربردی است.

وی افزود: تبادل دانش و تجربه بین ایران و ارمنستان در توسعه نیروی انسانی دو کشور تاثیرگذار است و امیدوارم همکاری در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بین دو کشور به تعمیق روابط آتی بینجامد و بتوانیم از تجارب کشور دوست و همسایه ایران در حوزه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و مهارتی استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: حوزه اشتغال و آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ایران، الگوی بسیار ارزنده‌ای برای ارمنستان است و ما مشتاق تبادل دانش و مهارت بین دو کشور هستیم.

زاروهی باتویان خاطرنشان کرد: با استفاده از تجارب ایران در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه ریزی و تبادل تجارب در آینده‌ای نزدیک آموزش‌های مهارتی را در ارمنستان گسترش خواهیم داد.

وی در خاتمه تاکید کرد: از تجارب ایران برای ایجاد زمینه‌های آموزش مهارتی جوانان و نوجوانان ارمنستان استفاده خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։