Print this page
پنج شنبه, 05 دی 1398 12:34

دیدار نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس با وزیر آموزش و پرورش

نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی با وزیر آموزش و پرورش دیدار کرد.

«آلیک» - دکتر کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی با محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش دیدار کرد.

در این دیدار که روز دوشنبه، ۲ دی ماه، در دفتر وزیر انجام شد، دکتر خانلری به مشکلات مالی مدارس اقلیت های مذهبی پرداخت.

دکتر کارن خانلری در مورد این دیدار به خبرنگار "آلیک" گفت: در فضای مثبت این دیدار از لزوم بهینه سازی و استحکام بافت فرسوده بناهای تعدادی از مدارس ارامنه صحبت شد و از آنجایی که مدارس ارامنه خیرساز هستند و طبق قوانین و مرامنامه حاکم بر وزارت آموزش و پرورش به این نوع مدارس هیچگونه بودجه ای اختصاص نمی یابد لذا صحبت از یافتن راه کاری برای رفع مشکلات مالی این مدارس به میان آمد.

این نماینده مجلس با اشاره به ظرافت ها و ظرفیت های موجود برای حل این مشکل افزود: با وجود قوانین حاکم که به وزارت آموزش و پرورش اجازه ورود کردن به موضوع بودجه و کمک مالی به  مدارس خیرساز را نمی دهد وزیر محترم آموزش و پرورش امکان همکاری با سایر دستگاه ها و ارگان های دولتی، مانند شهرداری را برشمرد تا امکان اجرای پروژه های استحکام سازی ساختمان مدلرس  مهیا شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: دکتر حاجی میرزایی رویکرد مثبتی به موضوع داشته و از دکتر رخشانی مهری، معاونت عمرانی وزارتخانه درخواست کرد تا پیگیری های لازم را برای رسیدگی به امور مربوطه انجام دهد.

اخبار مرتبط