فا

اجتماعی

دوشنبه, 30 دی 1398 12:45

معاون استاندار تهران: کانون‌های بوی نامطبوع تهران شناسایی شدند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: بر اساس آخرین جلسه هوای پاک در استانداری تهران سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت است.

«آلیک» - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: بر اساس آخرین جلسه هوای پاک در استانداری تهران سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت است.

محمد تقی زاده امروز دوشنبه در حاشیه بهره برداری از سه طرح زیست محیطی شهرستان ری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جلسه های متعددی با حضور همه دستگاههای مرتبط با بوی نامطبوع تهران برگزار و در نهایت عامل این بو؛ سه مجتمع پردازش پسماند آراد کوه، مجموعه دام گستر و فاضلاب شهری که در جنوب تهران وجود دارد شناسایی و تشخیص داده شد.

این مسئول با اشاره به اینکه یک مجموعه دانشگاهی دراین زمینه تحقیق می کند، افزود: هدف از تشکیل این مجموعه علمی بررسی سهم هر یک از این واحدها در انتشار بوی نامطبوع پایتخت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد آلاینده مربوط به وسائط  نقلیه است، تاکید کرد: اقدام های موثری در راستای بهبود شرایط استان تهران از جمله توسعه فضای سبز، نوسازی ناوگان حمل ونقل در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره هفته هوای پاک اضافه کرد: باتوجه به اینکه در هفته هوای پاک قرار داریم از جمله اقدامات مهم اداره محیط زیست استان تهران پالایش صنایع مجاور پایتخت از جمله پالایشگاه تهران است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این سه طرح با نصب سامانه آنلاین از نظر استاندارد زیست محیطی شرایط را رصد، پایش کرده و کمک بزرگی در بهبود شرایط زیست محیطی می کند.

تقی زاده گفت: شرکت بهران از گذشته در راستای صنعت سبز زیست محیطی پیشگام بوده و اقدامات موثر در راستای توسعه فضای سبز در باقر شهر داشته است.

وی با اشاره به اینکه صنایع می توانند در بافت مسکونی مستقر شوند، افزود: صنایع با استفاده از فناوری نوین و رعایت نکات زیست محیطی ضمن حفظ سلامت مردم به اشتغال مردم و اقتصاد کشور کمک خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به هشدار برخی صنایع آلاینده در شهرستان ری، یادآور شد: برخی صنایع به دلیل رعایت نکردن شرایط زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان تهران اخطار دریافت می کنند.

سه طرح زیست محیطی امروز دوشنبه به مناسبت هفته هوای پاک با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال در واحدهای تولیدی شهرستان ری به بهره برداری رسید.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։