فا

اجتماعی

شنبه, 12 بهمن 1398 11:18

شمار قربانیان کرونا در چین به ۲۵۹ نفر رسید

دولت چین در تازه‌ترین آمار از تلفات کرونا، اعلام کرد؛ تاکنون ۲۵۹ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

«آلیک» - دولت چین در تازه‌ترین آمار از تلفات کرونا، اعلام کرد؛ تاکنون ۲۵۹ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه سی. سی. تی. وی، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که این آمار، شمار تلفات انسانی این ویروس تا پایان روز جمعه ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) را شامل می‌شود.

این آمار نشان می‌دهد که تنها در روز گذشته ۴۵ نفر به شمار قربانیان اضافه شده و در مجموع این ویروس ۲۵۹ قربانی داشته است.

همچنین در روز گذشته ۲ هزار و ۱۰۲ مورد تازه از ابتلای به کرونا شناسایی شدند. بدین ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس به ۱۱ هزار و ۷۹۱ نفر رسیده است.

ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر- دی) در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، نمایان شد.

این ویروس علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، همچنین به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و فرانسه نیز سرایت کرده است.

این ویروس دوره نهفته نسبتاً طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։