فا

اجتماعی

شنبه, 24 خرداد 1399 11:14

آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹ / برزیل در رتبه دوم جدول فوتی‌ها

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ به ۴۲۸ هزار و ۲۴۸ نفر رسیده است.

«آلیک» - روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۲۸ هزار و ۲۴۸ نفر رسیده و تاکنون ابتلای هفت میلیون و ۷۳۲ هزار و ۹۵۲ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون سه میلیون و ۹۵۶ هزار و ۲۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹تاکنون بهبود یافته‌اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود، اکنون آمریکای جنوبی به ویژه برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت (WHO) نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

همچنین سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه شیوع کروناویروس به طور کلی در سراسر جهان وخیم‌تر شده، از مقامات کشورها خواسته است تا اقدامات خود را برای کنترل شیوع این بیماری تشدید کنند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند همچنین برزیل پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - ایالات متحده دو میلیون و ۱۱۶ هزار و ۹۲۲ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۸۲۵ قربانی

۲ -  برزیل ۸۲۹ هزار و ۹۰۲ مبتلا، ۴۱ هزار و ۹۰۱ قربانی

۳ -  روسیه ۵۱۱ هزار و ۴۲۳ مبتلا، ۶۷۱۵ قربانی

۴ - هند ۳۰۹ هزار و ۶۰۳ مبتلا، ۸۸۹۰ قربانی

۵ - انگلیس ۲۹۲ هزار و ۹۵۰ مبتلا، ۴۱ هزار و ۴۸۱ قربانی

۶ - اسپانیا ۲۹۰ هزار و ۲۸۹ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی

٧ - ایتالیا ۲۳۶ هزار و ۳۰۵ مبتلا، ۳۴ هزار و ۲۲۳ قربانی

۸ - پرو ۲۲۰ هزار و ۷۴۹ مبتلا، ۶۳۰۸ قربانی

۹ - آلمان ۱۸۷ هزار و ۲۵۱ مبتلا، ۸۸۶۳ قربانی

۱۰ - ایران ۱۸۲ هزار و ۵۲۵ مبتلا، ۸۶۵۹ قربانی

پس از آن کشورهای ترکیه با ۱۷۵ هزار و ۲۱۸ مبتلا، شیلی با ۱۶۰ هزار و ۸۴۶ مبتلا، فرانسه با ۱۵۶ هزار و ۲۸۷ مبتلا، مکزیک با ۱۳۹ هزار و ۱۹۶ مبتلا، پاکستان با ۱۲۵ هزار و ۹۳۳ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۱۹ هزار و ۹۴۲ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։