فا

اجتماعی

شنبه, 24 خرداد 1399 13:37

استاندار تهران در تشریح آخرین وضعیت کرونا؛ ممنوعیت بازگشایی تالارها و رعایت پروتکل‌ها در مساجد تهران ادامه دارد

محسنی بندپی در تشریح آخرین وضعیت کرونا در این استان به ادامه تعطیلی تالارهای عروسی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد و حرم عبدالعظیم حسنی اشاره کرد.

«آلیک» - استاندار تهران در تشریح آخرین وضعیت کرونا در این استان به ادامه تعطیلی تالارهای عروسی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد و حرم عبدالعظیم حسنی اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی امروز شنبه در حاشیه نشست استانداران با ستاد ملی کرونا به صورت ویدئو کنفرانس به خبرنگاران افزود: تهران از جمله استان هایی است که در شرایط بحرانی قرار ندارد و نیازمند اقدامات ویژه از سوی استانداری نیست.

وی یادآور شد: در جلسه امروز به استانداران استان هایی که در شرایط بحرانی هستند، اختیار تصمیم گیری برای اعمال محدودیت ها و دریافت امکانات برای جبران کمبودها داده شد.

محسنی بندپی اظهار داشت: با آنکه تهران از جمله این استان ها نبود اما روند شیوع بیماری و مرگ و میر ما افزایش یافته است و همان وضعیت گذشته وجود دارد.

استاندار تهران وضعیت کنترل شیوع ویروس کرونا در شرق این استان را خوب توصیف کرد و غرب این استان را نیازمند توجه ویژه تر در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: استان تهران وضعیت بحرانی نداشته و به صورت ملایم به اوج بیماری رسید و اکنون با مدیریت و کنترل رفتارها و پیشگیری در خود استان، با توجه به تراکم بالای جمعیت و محل داد و ستد کشوری بودن آن، در موقعیت قابل قبولی قرار دارد و توانست از پیک بیماری عبور کند.

محسنی بندپی به تاثیر سفر مردم طی تعطیلات هفته های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: آمار پلیس راهنمایی و رانندگی نشان داد که جمعیت بسیاری از استان در این تعطیلات خارج شده اند و قطعا تاثیر این سفرها پس از بازگشت در آمار مشخص است.

استاندار تهران تصریح کرد: با وضعیت موجود در حمل و نقل عمومی و کاهش توجه مردم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، جای نگرانی برای شیوع بیشتر برای شهروندان استفاده کننده از این ناوگان ایجاد کرده است.

وی به وضعیت حضور مردم در حرم عبدالعظیم حسنی و مساجد اشاره و اضافه کرد: در این اماکن تمام دستورالعمل های بهداشتی رعایت می شود و بیش از ۹۰ درصد شهروندانی که به این حرم و مساجد می روند، مقید به رعایت پروتکل ها هستند.

محسنی بندپی در خصوص بازگشایی تالارها نیز تاکید کرد: امکان فعالیت تالارهای عروسی و مجالس این چنینی وجود ندارد و با شرایطی که حداقل در استان تهران وجود دارد نمی توان اقدام به بازگشایی این اماکن کرد.

استاندار تهران گفت: با تمام محدودیت های اعمال شده در فعالیت و بازگشایی تالارها، توصیه می کنیم که ازدواج ها انجام گیرد و خانواده ها معطل بازگشایی تالارها نباشند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։