فا

اجتماعی

پنج شنبه, 12 تیر 1399 09:34

حضور مردم در فضاهای بسته، عامل شیوع کرونا

حسین عرفانی معتقد است کهمیزان حساسیت مردم نسبت به کرونا در هفته‌های اخیر کاهش یافته در حالیکه باید درک درست و به دور از افراط و تفریطی درمورد کرونا داشته باشند.

«آلیک»- رییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است کهمیزان حساسیت مردم نسبت به کرونا در هفته‌های اخیر کاهش یافته در حالیکه باید درک درست و به دور از افراط و تفریطی درمورد کرونا داشته باشند.

حسین عرفانی امروز پنجشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره مهمترین دلایل افزایش ابتلا به ویروس کرونا درکشور در روزهای اخیر افزود: در کشور پهناوری مثل ایران، همه استان‌های کشور شرایط یکسانی از نظر همه گیری کووید۱۹ نداشته‌اند و لازم است با توجه به شرایط و وضعیت هر منطقه در مورد اقدامات کنترل همه گیری تصمیم گیری و اقدام شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در نهم تیر ماه، استان‌های  تهران، خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی،هرمزگان و سیستان و بلوچستان تعداد مرگ قابل توجهی نسبت به سایر استان‌ها داشتند. بنابراین در دامنه افزایشی موج اولبیماری، استان‌هایی که سیر افزایشی دارند نسبت به اسفند و فروردین تعدادشان بیشتر است.

عرفانی افزود: کلید اصلی کنترل بیماری واگیر، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت رفتارهای مربوط به بهداشتتنفس و دست است که باید توسط مردم رعایت شود.

رییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: درست این است که مردم نترسند و از طرفی بیخیال هم نباشند ودرک درستی نسبت به خطر داشته و رفتاری به دور از افراط و تفریط داشته باشند.

وی افزود:‌ از طرفی گرم شدن هوا نیز یک مولفه دیگر است، اما برآیندهای نیروهای متاثر و موثر روی همه گیری بیماری استکه جهت کاهش، کنترل یا افزایش بیماری را نشان می‌دهد. با گرم شدن هوا، مردم فضاهای بسته حضور داشته و از کولرها وپنکه‌ها استفاده می‌کنند. اگر در این فضاها، فرد مبتلایی باشد و مسائل بهداشتی مانند حفظ فاصله و استفاده از ماسک را رعایت نکند، می‌تواند منجر به انتشار ویروس شود. بنابراین همه چیز به رفتارهای افراد بستگی دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։