فا

اجتماعی

شنبه, 14 تیر 1399 11:29

بیش از ۱۱ میلیون و ۱۹۱ هزار مبتلا به کووید-۱۹ در جهان

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید به ۵۲۹ هزار و ۱۲۷ نفر رسیده است.

«آلیک» - روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید به ۵۲۹ هزار و ۱۲۷ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۱۱ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۹۲۱ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون شش میلیون و ۳۳۰ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان چهار میلیون و ۳۳۱ هزار و ۹۵۸ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، چهار میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۲۲ مورد معادل ۹۹ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۸ هزار و ۸۳۶ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از شش میلیون و ۸۵۹ هزار و ۹۶۳ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، شش میلیون و ۳۳۰ هزار و ۸۳۶ نفر معادل ۹۲ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۲۹ هزار و ۱۲۷ نفر معادل هشت درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - ایالات متحده دو میلیون و ۸۹۰ هزار و ۵۸۸ مبتلا، ۱۳۲ هزار و ۱۰۱ قربانی

۲ - برزیل یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۳۴۱ مبتلا، ۶۳ هزار و ۲۵۴ قربانی

۳ - روسیه ۶۶۷ هزار و ۸۸۳ مبتلا، ۹۸۵۹ قربانی

۴ - هند ۶۴۹ هزار و ۸۸۹ مبتلا، ۱۸ هزار و ۶۶۹ قربانی

۵ - اسپانیا ۲۹۷ هزار و ۶۲۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۸۵ قربانی

۶ - پرو ۲۹۵ هزار و ۵۹۹ مبتلا، ۱۰ هزار و ۲۲۶ قربانی

۷ - شیلی ۲۸۸ هزار و ۸۹ مبتلا، ۶۰۵۱ قربانی

۸ - انگلیس ۲۸۴ هزار و ۲۷۶ مبتلا، ۴۴ هزار و ۱۳۱ قربانی

۹ - مکزیک ۲۴۵ هزار و ۲۵۱ مبتلا، ۲۹ هزار و ۸۴۳ قربانی

۱۰ - ایتالیا ۲۴۱ هزار و ۱۸۴ مبتلا، ۳۴ هزار و ۸۳۳ قربانی

پس از آن کشورهای ایران با ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ مبتلا، پاکستان با ۲۲۱ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ترکیه با ۲۰۳ هزار و ۴۵۶ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۰۱ هزار و ۸۰۱ مبتلا، آلمان با ۱۹۷ هزار مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۷۷ هزار و ۱۲۴ مبتلا، فرانسه با ۱۶۶ هزار و ۹۶۰ هزار مبتلا، بنگلادش با ۱۵۶ هزار و ۳۹۱ مبتلا، کلمبیا با ۱۰۹ هزار و ۵۰۵ مبتلا و کانادا با ۱۰۵ هزار و ۹۱ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

سپس قطر با ۹۸ هزار و ۶۵۳ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۵۴۵ مبتلا، آرژانتین با ۷۲ هزار و ۷۸۶ مبتلا، مصر با ۷۲ هزار و ۷۱۱ مبتلا، سوئد با ۷۱ هزار و ۴۱۹ مبتلا، بلاروس با ۶۲ هزار و ۹۹۷ مبتلا، بلژیک با ۶۱ هزار و ۷۲۷ مبتلا، اندونزی با ۶۰ هزار و ۶۹۵ مبتلا، اکوادور با ۶۰ هزار و ۶۵۷ مبتلا، عراق با ۵۶ هزار و ۲۰ مبتلا، هلند با ۵۰ هزار و ۳۳۵ مبتلا و امارات متحده با ۵۰ هزار و ۱۴۱ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։