فا

اجتماعی

دوشنبه, 31 شهریور 1399 14:38

کرونا جان ۱۷۷ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز (۳۱ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۳۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۹۴ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۷ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۶۱ هزار و ۵۲۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۹۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: تاکنون سه میلیون و ۷۷۳ هزار و ۳۰۰ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امروز ۳۱ شهریور مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس است. ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر میهن اسلامی، فرا رسیدن این ایام را خدمت مردم شریف کشورمان تبریک و تهنیت می‌گوییم. مطمئنا استقلال و عزت جهانی اکنون ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدای گران‌قدر این سرزمین به ویژه شهدای هست سال دفاع مقدس است.

وی افزود: امسال بزرگداشت این ایام باشکوه مقارن با همه گیری ویروس کووید ۱۹ است. ملت سرافزار ایران اسلامی در تمامی برهه‌ها شاهد حماسه‌سازی و رشادت‌های افتخار آفرینان خود در مواجهه با مخاطرات و مشکلات بوده است. در این ایام سخت و نفس‌گیر شیوع گسترده بیماری در کشور، همدلی و وفاق ملت ایران، با تلاش مدافعان حریم سلامت کشور مجددا به نمایش درآمده و پرسنل کادر بهداشتی و درمانی کشور همچون رزمندگان جبهه‌های نبرد، در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا مجاهدانه پا به میدان نهادند و با جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های بی وصف خود، جلوه‌های ایثارگری را به بهترین شکل نشان دادند.

لاری بیان کرد: بسیاری از این عزیزان رنج ناشی از ابتلا به بیماری را به جان خریدند و عده‌ای دیگر، جان خود را در راه التیام بخشی بیماران از دست دادند و مطمئنا نام این عزیزان به عنوان شهدای عرصه سلامت در گنجینه افتخارات این مرز و بوم ثبت می‌شود. با درود به روح بلند شهدای گران‌قدر سرزمین‌مان از دفاع مقدس تا دفاع از حریم سلامت، از خداوند متعال تداوم عزت و سربلندی ایران اسلامی و رهایی هرچه زودتر خاک این مرز و بوم از آفت هرگونه بیماری را می‌خواهیم.

اخبار مرتبط

 • کرونا جان ۳۱۲ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۳۱۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۳۱۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴۶ نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار یا زرد کرونا هستند.

 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسید
  تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسید

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۰۴ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است.

 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۱ هزار نفر گذشت
  تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۱ هزار نفر گذشت

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۲۲ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسیده است.

 • رکورد جانباختگان روزانه کرونا در ایران به ۳۳۷ نفر رسید
  رکورد جانباختگان روزانه کرونا در ایران به ۳۳۷ نفر رسید

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۳۳۷ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۷۱۲ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

 • کرونا جان ۲۵۲ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۲۵۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۲۵۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۰ هزار نفر گذشت
  تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۰ هزار نفر گذشت

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۳ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։