فا

اجتماعی

پنج شنبه, 29 آبان 1399 14:43

شمار جانباختگان کرونا از مرز ۴۳ هزار نفر گذشت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۴۷۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۳ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۷۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۳ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز پنجشنبه در باره آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۹ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳هزار و ۲۲۳بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد ۲ هزار و  ۹۳۸ نفر بستری و ۵ هزار و ۷۲۲ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

لاری افزود: بنابراین در مجموع ۸۱۵ هزارو ۱۱۷بیمار مبتلا به کرونا نیز تاکنون در کشور شناسایی شده است که از این تعداد ۵۸۳ هزار و ۷۰۴ نفر هم بهبود یافته‌اند.

وی ادامه داد: استفاده از خون بهبودیافتگان کرونا یکی از روش‌های درمانی موثر برای بیماران مبتلا به کرونا است که در آغاز ابتلاء بیمار از بدحال شدن وی جلوگیری می‌کند.

سخنگوی وزارت بهداشت گقت: میزان مراجعه بهبودیافتگان این بیماری اما برای اهدای پلاسما از آغاز اردیبهشت ماه در کشور برابر با ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است که سبب جمع‌آوری ۱۱ هزار ۲۷۰ واحد پلاسما شده است که این آمار برابر با ۲درصد بهبودیافتگان کرونا است.

لاری با اشاره به شمار اندک مراجعه‌کنندگان گفت: پروتکل‌های بهداشتی در سراسر مراکز انتقال خون کشور رعایت و تمامی تجهیزات پروسه اهداء پلاسما استریل و یکبار مصرف است. 

وی افزود: در ۲۵ استان کشور در مراکز انتقال خون پلاسما دریافت می‌شود و در تهران نیز بهبودیافتگان کرونا می‌توانند در مرکز خون استان تهران واقع در خیابان وصال شیرازی و مرکز نوآوری انتقال خون (جنب برج میلاد تهران) جهت اهداء مراجعه کنند.

لاری گفت: استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

به گفته وی تاکنون پنج میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۴۱ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։