فا

اجتماعی

سه شنبه, 04 آذر 1399 16:34

فعالیت صلیب سرخ در قره باغ پررنگ تر می شود

صلیب سرخ جهانی اعلام کرد که علاوه بر افزایش بودجه این سازمان در قره باغ، شمار پرسنل‌اش را نیز در این منطقه افزایش خواهد داد.

«آلیک» - صلیب سرخ جهانی اعلام کرد که علاوه بر افزایش بودجه این سازمان در قره باغ، شمار پرسنل‌اش را نیز در این منطقه مورد مناقشه ارمنستان و جمهوری آذربایجان افزایش خواهد داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری آرمن پرس، پیتر مورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ تصریح کرد که این سازمان حضورش را در منطقه قره باغ افزایش خواهد داد.

وی همچنین خاطر نشان کرد که این سازمان تصمیم گرفته بودجه‌اش را در ماموریت قره باغ افزایش دهد.

این مقام صلیب سرخ جهانی افزود: پیش از جنگ اخیر در قره باغ، بودجه ماموریت صلیب سرخ جهانی در این منقه حدود ۱۱ میلیون دلار بود اما سال آینده این بودجه به ۴۹.۹ میلیون دلار افزایش خواهد یافت. همچنین ما قصد داریم حضورمان را در قره باغ افزایش دهیم. پیشتر شمار اندکی از پرسنل ما در این منطقه بودند اما اکنون قصد داریم که ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر بیشتر را اعزام کنیم.

پیتر مورر عنوان کرد که هدف نمایندگان ماموریت صلیب سرخ جهانی در قره باغ کمک به آسیب دیدگان و آنهایی خواهد بود که مناقشه ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر زندگی آن تاثیر گذاشته.

وی افزود: یکی از فوری ترین مسائل در قره باغ جستجو و شناسایی اجساد است. اکنون طرفین درگیر در حال جستجو اجساد در مناطق تحت کنترل خود هستند که اقدامی آسان است. اما در "خط تماس" جستجو سخت است چون در برخی از مناطق مین گذاری شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։