فا

اجتماعی

یکشنبه, 09 آذر 1399 14:23

کرونا جان ۳۸۹ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری  گفت: با فوت ۳۸۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۳۸۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز یکشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (نهم آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۷۹۵ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۹ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۸۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۶ میلیون و ۸۱ هزار و ۹۵۲ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

 

قزوین در وضعیت قرمز کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت اپیدمی کرونا در استان قزوین گفت: با وجود افت و خیز موارد بستری و مرگ و میر کووید-۱۹ در استان قزوین روند و نموار ابتلا و مرگ و میر همچنان صعودی است، شهرستان های البرز و قزوین در این استان در وضعیت قرمز یعنی بسیار خطرناک و شهرستانهای آبیک، بویین زهرا و تاکستان در وضعیت نارنجی یا خطرناک و شهرستان آوج در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط کرونا هستند.

وی افزود: میانگین بروز هفتگی ابتلا به کووید-۱۹ در استان قزوین ۱۹.۵ نفر به ازای هر صد هزار نفر و میانگین موارد مرگ کرونا در هفته اول آذر در این استان ۴۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر است که هر دو شاخص بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری گفت: هم اکنون حدود ۵۱۷ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستانها و مراکز درمانی استان قزوین بستری هستند و از این تعداد ۱۱۵ نفر به علت وخامت حال در بخش مراقبت های ویژه هستند. از زمان شیوع کرونا تاکنون ۵۴ هزار تست کرونا در این استان از افراد دارای علامت انجام شده که امیدواریم با همکاری مسئولان میزان تست در این استان افزایش پیدا کند.

وی افزود: مهمترین عامل افزایش شیوع کووید-۱۹ در استان قزوین برگزاری مراسم تشییع و ترحیم است و امیدواریم مردم این استان با پرهیز از انجام این اقدام خطرآفرین در کاهش موارد ابتلا و فوتی این بیماری موثر باشند و به توصیه های بهداشتی بیش از پیش عمل کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։