فا

اجتماعی

سه شنبه, 09 دی 1399 09:51

استاندار: تهران همچنان در وضعیت شکننده کرونایی قرار دارد

محسنی بندپی با اشاره به روند کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان تهران گفت: نمی‌توان گفت که این استان از وضعیت قرمز خارج شده است چون همچنان در وضعیت شکننده‌ای به سر می‌برد.

«آلیک» - استاندار تهران با اشاره به روند کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در این استان گفت: نمی‌توان گفت که این استان از وضعیت قرمز خارج شده است چون همچنان در وضعیت شکننده‌ای به سر می‌برد.

انوشیروان محسنی بندپی امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورتی که مردم وضعیت محدودیت های هوشمند کنونی را که منجر به کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها شده است را ادامه ندهند و به وضعیت عادی برگردند، بار دیگر شاهد روند رشد تعداد مرگ و میر و مبتلایان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اکنون در کشور و از جمله استان تهران، شاهد روند کاهشی آمار مبتلایان و فوتی ها هستیم اما در این روند نباید عادی سازی رخ دهد.

محسنی بندپی اظهار داشت: آنچه که تا به امروز منجر به کاهش تعداد بستری و مرگ و میر شده، اجرای دقیق محدودیت های هوشمند بوده، افزایش غربالگری و منع تردد شبانه بوده است.

استاندار تهران با تاکید بر لزوم تداوم حساسیت در اجرای محدودیت های هوشمند گفت: برای رسیدن به شرایط پایدار همچنان باید این محدودیت ها با دقت اجرا و اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: در هر زمانی که فکر کنیم به شرایط عادی بازگشته ایم، بدون شک شاهد افزایش تعداد بستری و فوت هموطنان خواهیم بود.

محسنی بندپی به آخرین وضعیت تعداد مبتلایان و فوتی های استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: اکنون اگر روزانه اعلام می‌شود که ۱۳۰ فوتی داریم، ۳۰ مورد مربوط به استان تهران است و ما از ۶ هزار و ۸۰۰ بستری در نیمه آبان به ۲ هزار و ۴۰۰ مورد رسیده ایم.

استاندار تهران گفت: اگر بر اساس مصوبات و تصمیم های ستاد ملی کرونا که وضع و اعلام می شود، اقدام کنیم، می توانیم امیدوار به مدیریت وضعیت موجود باشیم.

به گفته وی اکنون شرایط تهران بین وضعیت قرمز و نارنجی است و نمی توان با توجه به علائمی که ویروس کرونا هر روز از خود نشان می دهد، پیش بینی خاصی در خصوص تداوم این وضعیت داشت.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։