فا

اجتماعی

شنبه, 13 دی 1399 10:57

آمار جهانی همه گیری کرونا / بیش از ۸۴ میلیون و ۳۸۲ هزار مبتلا تاکنون

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون مرگ یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۹۹ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۴ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۹۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۵۹ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۲۷۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۰.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۳۵۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۷ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۴ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۴ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۴ هزار، روسیه بیش از ۵۷ هزار و ایران نیز بیش از ۵۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۰ هزار، کلمبیا و آرژانتین با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۲۰ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۳۴۶ مبتلا، ۳۵۶ هزار و ۴۴۵ قربانی

۲ - هند ۱۰ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۸۸ مبتلا، ۱۴۹ هزار و ۲۱۸ قربانی

۳ - برزیل هفت میلیون و ۷۰۰ هزار و ۵۷۸ مبتلا، ۱۹۵ هزار و ۴۴۱ قربانی

۴ - روسیه سه میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۳۶ مبتلا، ۵۷ هزار و ۵۵۵ قربانی

۵ - فرانسه دو میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۷۳ مبتلا، ۶۴ هزار و ۷۶۵ قربانی

۶ - انگلیس دو میلیون و ۵۴۲ هزار و ۶۵ مبتلا، ۷۴ هزار و ۱۲۵ قربانی

۷ - ترکیه دو میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۵۵ مبتلا، ۲۱ هزار و ۹۳ قربانی

۸ - ایتالیا دو میلیون و ۱۲۹ هزار و ۳۷۶ مبتلا، ۷۴ هزار و ۶۲۱ قربانی

۹ - اسپانیا یک میلیون و ۹۳۶ هزار و ۷۱۸ مبتلا، ۵۰ هزار و ۸۳۷ قربانی

۱۰ - آلمان یک میلیون و ۷۶۲ هزار و ۵۰۴ مبتلا، ۳۴ هزار و ۳۸۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین  و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։