فا

اجتماعی

یکشنبه, 14 دی 1399 14:21

کرونا جان ۱۰۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۰۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۵۴۰ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۰۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۵۴۰ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز یکشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۴ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی پنج هزار و ۹۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۹۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۲ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۵ هزار و ۵۴۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۳ هزار و ۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۹۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۷ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۴۸۸ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۴ شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آلودگی هوا یکی از عوامل تشدید خطر ابتلا به کووید-۱۹ و تشدید علایم این بیماری است. افرادی که در شهرها و مناطق دارای آلودگی هوا زندگی می کنند، بیشتر در معرض خطر این بیماری قرار دارند.

لاری افزود: توصیه وزارت بهداشت به ساکنان مناطق دارای هوای آلوده این است که تا جای ممکن از خانه خارج نشوید و در صورت خروج از منزل به صورت مداوم از ماسک استفاده کنید و از فعالیت سنگین، قدم زدن و دویدن در پارک و فضای آزاد خودداری کنید و حتی در منزل فعالیت های روزانه خود را کاهش دهید.

وی ادامه داد: افراد دارای بیماری های زمینه ای مثل بیماری های قلبی، ریوی، کودکان، سالمندان، زنان باردار و افراد دارای ضعف سیستم ایمنی بدن از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنین از همه مردم می خواهیم در این شرایط از مصرف غذاهای چرب و فست فودها خودداری کنید و به جای آن از مواد دارای آنتی اکسیدان مثل میوه و سبزی استفاده کنید.

وی افزود: در صورتی که در منزل دستگاه تهویه هوا دارید فیلتر آن را تمیز یا در صورت لزوم تعویض کنید. دستگاههای تصفیه هوای ازن ساز یا اشعه ماورای بنفش نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود. همچنین توصیه می شود از روشن کردن شمع یا عود که موجب افزایش آلودگی هوا می شود در این شرایط پرهیز کنید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։