فا

اجتماعی

سه شنبه, 30 دی 1399 14:28

کرونا جان ۸۷ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۸۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۳۰ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی پنج هزار و ۹۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۱۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۸۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۲۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۸ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و ۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: یکی از راههای مهم گسترش زنجیره انتقال کرونا در اماکن شلوغ و وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو است به همین علت از مردم تقاضا می کنیم در صورت استفاده از مترو حتما از ماسک استفاده کنند و فاصله ۱.۵ تا دو متر را از دیگران حفظ و هنگام حضور در مترو از صحبت کردن پرهیز کنند.

وی افزود: از همه مردم می خواهیم تا جای ممکن زمان استفاده از مترو را به زمان های خلوت موکول و از تردد در این وسایل در ساعات شلوغ خودداری کنند. همچنین هنگام تردد در فضای مترو  از دست زدن به لبه های پله برقی و صندلی مترو خودداری کنند و از دست زدن به صورت و دهان بپرهیزند. کارکنان مترو نیز علاوه بر ماسک از شیلد صورت استفاده کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։