فا

اجتماعی

سه شنبه, 14 بهمن 1399 09:22

ذوالفقاری خبر داد؛ ارایه پیشنهاد به ستاد ملی کرونا درباره شرط ورود مسافران ارمنستانی به کشور

ذوالفقاری گفت: یکی از زمینه هایی که می تواند باعث ورود و گسترش بیماری در کشور شود، مساله مسافرت های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می شود که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست پی سی آر بلامانع شود.

«آلیک» - رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه‌یزی‌های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار برسیم.

به گزارش ایسنا، حسین ذوالفقاری در پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور ایرج حریرچی - معاون کل وزارت بهداشت - و علیرضا رئیسی - معاون بهداشتی این وزارتخانه - در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه باید کاری کنیم که در عین مدیریت هوشمند ویروس کرونا، امور جاری جامعه و کشور هم دچار صدمه و آسیب نشوند، گفت: با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت در خصوص احتمال اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل کنیم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در شرایط کنترلی قرار دارد دوباره اوج گیرد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: رسیدن آمار مرگ و میرها به عددی درحدود ۷۰ نشان از تلاش شبانه روزی و مسیر رو به روشن مجموعه دستگاههای ذی ربط در کنترل ویروس کرونا دارد.

وی تاکید کرد: باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری در ادامه گفت: یکی از زمینه هایی که می تواند باعث ورود و گسترش بیماری در کشور شود، مساله مسافرت های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می شود که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست پی سی آر بلامانع شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار دارد و پیش بینی مان بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی افزود: باید چهار وزارتخانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری در کشور داشته باشند.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا اضافه کرد: به هر روی کرونا بیماری غافلگیر کننده ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد. به همیت دلیل آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری به نظر می رسد.

موضوع استفاده از امکانات الکترونیک برای جلوگیری از هر گونه اجتماع مردمی از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معاون وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به خبرهای خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می شنویم ان شاءالله شاهد حضور هر چه سریعتر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։