فا

اجتماعی

سه شنبه, 03 فروردين 1400 11:17

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون مرگ دو میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۴۳ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۶۰ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۴۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۰ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۶۹۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۵۵۵ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جان‌باختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۵ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۹۵ هزار، فرانسه بیش از ۹۲ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۳ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۲ هزار، ایران با بیش از ۶۱ هزار و ۸۰۰، آرژانتین با ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار، پرو با بیش از ۵۰ هزار و لهستان با بیش از ۴۹ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه سوم فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۰ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۶۲ مبتلا، ۵۵۵ هزار و ۹۴۵ قربانی

۲ - برزیل ۱۲ میلیون و ۵۱ هزار و ۶۱۹ مبتلا، ۲۹۵ هزار و ۶۸۵ قربانی

۳ - هند ۱۱ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۹۶ مبتلا، ۱۶۰ هزار و ۲۰۰ قربانی

۴ - روسیه چهار میلیون و ۴۶۶ هزار و ۱۵۳ مبتلا، ۹۵ هزار و ۳۹۱ قربانی

۵ - انگلیس چهار میلیون و ۳۰۱ هزار و ۹۲۵ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۱۷۲ قربانی

۶ - فرانسه چهار میلیون و ۲۹۸ هزار و ۳۹۵ مبتلا، ۹۲ هزار و ۶۲۱ قربانی

۷ - ایتالیا سه میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۷۷ مبتلا، ۱۰۵ هزار و ۳۲۸ قربانی

۸ - اسپانیا سه میلیون و ۲۲۸ هزار و ۸۰۳ مبتلا، ۷۳ هزار و ۵۴۳ قربانی

۹ - ترکیه سه میلیون و ۳۵ هزار و ۳۳۸ مبتلا، ۳۰ هزار و ۱۷۸ قربانی

۱۰ - آلمان دو میلیون و ۶۷۸ هزار و ۲۶۲ مبتلا، ۷۵ هزار و ۴۱۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، جمهوری چک، اندونزی و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։