فا

اجتماعی

دوشنبه, 20 ارديبهشت 1400 10:46

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۳۶ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۷۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۵۸ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۷۵۴ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۳۰۶ هزار و ۸۲۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۳۶ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۷۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۲.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۲۲ هزار و هند با بیش از ۲۴۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۱۸ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۲ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۳ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۷ هزار، ایران با بیش از ۷۴ هزار، لهستان با بیش از ۷۰ هزار، آرژانتین با ۶۷ هزار، پرو با بیش از ۶۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار، اندونزی با بیش از ۴۷ هزار، اوکراین با بیش از ۴۶ هزار و ترکیه با بیش از ۴۳ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۳ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۷۸۱ مبتلا، ۵۹۵ هزار و ۸۱۲ قربانی

۲ - هند ۲۲ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۷۵ مبتلا، ۲۴۶ هزار و ۱۴۶ قربانی

۳ - برزیل ۱۵ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۴۲۲ هزار و ۴۱۸ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۷۷۷ هزار و ۸۷ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۳۹۲ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۳۱ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۲۹ قربانی

۶ - روسیه چهار میلیون و ۸۸۰ هزار و ۲۶۲ مبتلا، ۱۱۳ هزار و ۳۲۶ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۶۰ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۰۵ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۱۰ مبتلا، ۱۲۲ هزار و ۸۳۳ قربانی

۹ - اسپانیا سه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۴۰۸ مبتلا، ۷۸ هزار و ۷۹۲ قربانی

۱۰ - آلمان سه میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ۸۵ هزار و ۳۷۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، بلژیک و سوئد نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։