فا

اجتماعی

چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1400 10:35

آمار جهانی همه گیری کرونا / شمار مبتلایان از ۱۶۰ میلیون نفر گذشت

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۳۸ میلیون و ۹۸ هزار و ۱۲۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۰ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۱۲۵ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۳۳۱ هزار و ۴۰۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۳۸ میلیون و ۹۸ هزار و ۱۲۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۵۹۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۳.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۲۵ هزار و هند با بیش از ۲۵۴ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۱۹ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۳ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۳ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۸ هزار، ایران با بیش از ۷۵ هزار، لهستان با بیش از ۷۰ هزار، آرژانتین با ۶۸ هزار، پرو با بیش از ۶۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار، اندونزی با بیش از ۴۷ هزار، اوکراین با بیش از ۴۶ هزار و ترکیه با بیش از ۴۳ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۳ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۱۵ مبتلا، ۵۹۶ هزار و ۹۴۶ قربانی

۲ - هند ۲۳ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۹۳۸ مبتلا، ۲۵۴ هزار و ۲۲۵ قربانی

۳ - برزیل ۱۵ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۸ مبتلا، ۴۲۵ هزار و ۷۱۱ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۷۰ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۹۳۵ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۵۹ هزار و ۴۳۳ مبتلا، ۴۳ هزار و ۵۸۹ قربانی

۶ - روسیه چهار میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۴۲ مبتلا، ۱۱۳ هزار و ۹۷۶ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۴۳۹ هزار و ۶۹۱ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۲۹ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۱۲۳ هزار و ۲۳۰ مبتلا، ۱۲۳ هزار و ۲۸۲ قربانی

۹ - اسپانیا سه میلیون و ۵۸۶ هزار و ۳۳۳ مبتلا، ۷۹ هزار و ۱۰۰ قربانی

۱۰ - آلمان سه میلیون و ۵۴۴ هزار و ۳۱۵ مبتلا، ۸۵ هزار و ۷۵۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։