فا

اجتماعی

دوشنبه, 03 خرداد 1400 11:09

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا / بیش از ۳۰۳ هزار فوتی در هند

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون مرگ سه میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۱۸ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۷ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۱۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۴۸ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۱۴۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۶.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۴۹ هزار و هند با بیش از ۳۰۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۸ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۸ هزار، آرژانتین با بیش از ۷۴ هزار، لهستان با بیش از ۷۲ هزار، پرو با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اوکراین و اندونزی با بیش از ۴۹ هزار و ترکیه با بیش از ۴۶ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۳ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۶۶۰ مبتلا، ۶۰۴ هزار و ۸۷ قربانی

۲ - هند ۲۶ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۴۴۷ مبتلا، ۳۰۳ هزار و ۷۵۱ قربانی

۳ - برزیل ۱۶ میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۳ مبتلا، ۴۴۹ هزار و ۱۸۵ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۶۰۳ هزار و ۶۶۶ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۵۹۶ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۱۸۶ هزار و ۴۸۷ مبتلا، ۴۶ هزار و ۲۶۸ قربانی

۶ - روسیه پنج میلیون و یک هزار و ۵۰۵ مبتلا، ۱۱۸ هزار و ۴۸۲ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۴۶۲ هزار و ۵۳۸ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۲۱ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۱۹۲ هزار و ۱۸۳ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۲۲۵ قربانی

۹ - آلمان سه میلیون و ۶۵۴ هزار و ۲۰۱ مبتلا، ۸۷ هزار و ۹۷۳ قربانی

۱۰ - اسپانیا سه میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۵۳ مبتلا، ۷۹ هزار و ۶۲۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։