فا

اجتماعی

چهارشنبه, 05 خرداد 1400 11:15

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون مرگ سه میلیون و ۴۹۹ هزار و ۷۲۷ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۸ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۹۴۷ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۴۹۹ هزار و ۷۲۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۵۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۶۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۷.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۵۲ هزار و هند با بیش از ۳۱۱ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۹ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۵ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۹ هزار، آرژانتین با بیش از ۷۵ هزار، لهستان با بیش از ۷۳ هزار، پرو با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اوکراین و اندونزی با بیش از ۴۹ هزار و ترکیه با بیش از ۴۶ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۳ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۱۸۹ مبتلا، ۶۰۵ هزار و ۲۰۸ قربانی

۲ - هند ۲۷ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۷۹۵ مبتلا، ۳۱۱ هزار و ۴۲۱ قربانی

۳ - برزیل ۱۶ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۹۸۱ مبتلا، ۴۵۲ هزار و ۲۲۴ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۶۰۹ هزار و ۵۰ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۸۷۹ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۸۵ مبتلا، ۴۶ هزار و ۶۲۱ قربانی

۶ - روسیه پنج میلیون و ۱۷ هزار و ۷۹۵ مبتلا، ۱۱۹ هزار و ۱۹۴ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۱۰ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۳۹ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۹۲ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۵۰۱ قربانی

۹ - آلمان سه میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۶۸ مبتلا، ۸۸ هزار و ۱۶۱ قربانی

۱۰ - اسپانیا سه میلیون و ۶۵۲ هزار و ۸۷۹ مبتلا، ۷۹ هزار و ۸۰۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։