فا

اجتماعی

چهارشنبه, 23 تیر 1400 10:11

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا / ۲۲۰ کشور و منطقه همچنان درگیر همه گیری

بنابر تازه ترین آمارها شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۱۸۸ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۳ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۸ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۳ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۶۵ هزار و ۸۰۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین تاکنون ۱۷۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۴۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا با بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا: مبتلایان، ۳۴ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۱۳ نفر و قربانیان ۶۲۳ هزار و ۴۳۵ نفر

۲ - هند: مبتلایان، ۳۰ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۷۴ نفر و قربانیان ۴۱۱ هزار و ۴۳۹ نفر

۳ - برزیل: مبتلایان، ۱۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۶۵ نفر و قربانیان ۵۳۵ هزار و ۹۲۴ نفر

۴ - روسیه: مبتلایان، پنج میلیون و ۸۳۳ هزار و ۱۷۵ نفر و قربانیان ۱۴۴ هزار و ۴۹۲ نفر

۵ - فرانسه: مبتلایان، پنج میلیون و ۸۲۰ هزار و ۸۴۹ نفر و قربانیان ۱۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر

۶ - ترکیه                پنج میلیون و ۴۹۳ هزار و ۲۴۴ نفر و قربانیان ۵۰ هزار و ۳۲۴ نفر

۷ - انگلیس: مبتلایان، پنج میلیون و ۱۹۱ هزار و ۴۵۹ نفر و و قربانیان ۱۲۸ هزار و ۴۸۱ نفر

۸ - آرژانتین: مبتلایان، چهار میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۶۰ نفر و قربانیان ۹۹ هزار و ۶۴۰ نفر

۹ - کلمبیا: مبتلایان، چهار میلیون و ۵۴۸ هزار و ۱۴۲ نفر و و قربانیان ۱۱۳ هزار و ۸۳۹ نفر

۱۰ - ایتالیا: مبتلایان، چهار میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۹۳ نفر و و قربانیان ۱۲۷ هزار و ۸۰۸ نفر

براساس این فهرست، هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۳۵ هزار و هند با بیش از ۴۱۱ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۵ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۴ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۳ هزار و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۹۹ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۵ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا ،ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։