فا

اجتماعی

سه شنبه, 05 مرداد 1400 10:29

آمار جهانی همه گیری کرونا / تلفات برزیل از ۵۵۰ هزار نفر گذشت

بنابر تازه ترین آمارها تاکنون مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان به ۱۹۵ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است.

«آلیک» - مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۹۵ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۶۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۱۷۷ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۹۴۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای جهانی آمریکا با بیش از ۳۵.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۵۰ هزار و هند با بیش از ۴۲۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۵,۲۸۷,۲۶۹ ۶۲۷,۰۳۹
۲ هند ۳۱,۴۴۰,۹۵۱ ۴۲۱,۴۱۴
۳ برزیل ۱۹,۷۰۷,۶۶۲ ۵۵۰,۵۸۶
۴ روسیه ۶,۱۴۹,۷۸۰ ۱۵۴,۶۰۱
۵ فرانسه ۵,۹۹۹,۲۴۴ ۱۱۱,۶۶۷
۶ انگلیس ۵,۷۲۲,۲۹۸ ۱۲۹,۱۷۲
۷ ترکیه ۵,۶۱۸,۴۱۷ ۵۰,۹۹۷
۸ آرژانتین ۴,۸۵۹,۱۷۰ ۱۰۴,۱۰۵
۹ کلمبیا ۴,۷۳۶,۳۴۹ ۱۱۹,۱۸۲
۱۰ اسپانیا ۴,۳۴۲,۰۵۴ ۸۱,۲۶۸

براساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۵۴ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۳۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، ایران، اندونزی، لهستان، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، عراق، فیلیپین، کانادا، بنگلادش، بلژیک، سوئد، رومانی، مالزی و پاکستان نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։