فا

اجتماعی

پنج شنبه, 21 مرداد 1400 10:09

هلال احمر بیش از یک میلیون دز دیگر واکسن وارد کرد

کریم همتی گفت: سیزدهمین محموله واکسن کرونا، تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر امروز پنجشنبه، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

«آلیک» - رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: سیزدهمین محموله واکسن کرونا، تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر امروز پنجشنبه، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی با تقدیر از هماهنگی امیدبخش وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی در امر واردات واکسن گفت: صبح امروز (پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰)، سیزدهمین محموله واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر در فرودگاه امام خمینی (ره) برای توزیع سریع به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

وی افزود: در این مرحله یک میلیون و ۱۱۰ هزار دز واکسن به کشور وارد شد، لازم به یادآوری است که تاکنون ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار دز واکسن کرونا توسط ۱۵ پرواز به کشور منتقل شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رئیس جمهور، جمعیت هلال احمر با هماهنگی و هم‌فکری دستگاه های مسئول، تمام تلاش خود را برای واردات بیشتر واکسن کرونا و کمک به تزریق سریع تر آن به‌کار خواهد گرفت و در هر زمینه ای که وزارت بهداشت درخواست کند با تمام توان و امکانات به کمک مردم می‌رود.

به گزارش ایرنا روز گذشته معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران اعلام کرد: بیش از ۲۱ میلیون دز واکسن کرونا در هفت ماه گذشته به کشور وارد شده است.

مهرداد جمالی ارونقی در نامه‌ای به محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: از ۱۵ بهمن ماه سال ۹۹ تا ۱۸ مرداد ماه امسال ۲۱ میلیون و ۱۴ هزار و ۶۱۰ دز واکسن کرونا در ۳۳ محموله از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی‌(ره) وارد کشور شده و پس از انجام فوری تشریفات گمرکی تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

وی افزود: تا تاریخ اعلام شده ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز واکسن آسترازنکا ژاپن، یک میلیون و ۲۰ هزار دز واکسن روسی اسپوتنیک، ۱۴ میلیون و ۴۹۰ هزار دز واکسن سینوفارم چینی، ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز واکسن کواکس کره جنوبی، ۱۲۵ هزار دز واکسن بهارات هندی و یک میلیون و ۴۵۲ هزار و دز واکسن کواکس از ایتالیا وارد کشور شده است.

به گفته ارونقی، همچنین در ۶ مرداد ماه سال جاری ۳۱۵ هزار دز واکسن آسترازنکا روسی از سوی بخش خصوصی وارد کشور شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։