فا

اجتماعی

سه شنبه, 02 شهریور 1400 10:09

بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار فوتیِ کرونا در جهان / آمار مبتلایان از ۲۱۳ میلیون نفر گذشت

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ چهار میلیون و ۴۵۳ هزار و ۹۵۹ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۳ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۸۰ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۴۵۳ هزار و ۹۵۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۱۹۰ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۱۴۹ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۸.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۴۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۴ هزار و هند با بیش از ۴۳۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۸,۸۱۴,۵۹۶ ۶۴۶,۶۶۷
۲ هند ۳۲,۴۷۴,۷۷۳ ۴۳۵,۰۵۰
۳ برزیل ۲۰,۵۸۳,۹۹۴ ۵۷۴,۹۴۴
۴ روسیه ۶,۷۶۶,۵۴۱ ۱۷۶,۸۲۰
۵ فرانسه ۶,۶۲۴,۷۷۷ ۱۱۳,۴۱۹
۶ انگلیس ۶,۵۲۴,۵۸۱ ۱۳۱,۶۸۰
۷ ترکیه ۶,۲۳۴,۵۲۰ ۵۴,۷۶۵
۸ آرژانتین ۵,۱۳۹,۹۶۶ ۱۱۰,۶۰۹
۹ کلمبیا ۴,۸۹۲,۲۳۵ ۱۲۴,۳۱۵
۱۰ اسپانیا ۴,۷۹۴,۳۵۲ ۸۳,۳۳۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۷۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایران، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։