فا

اجتماعی

پنج شنبه, 04 شهریور 1400 11:04

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کووید-۱۹ در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۱۴ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۱۱۱ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۴ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۱۱۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۴۷۶ هزار و هشت نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، ۱۹۲ میلیون و ۸۱ هزار و ۱۹ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۹.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۶۴۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۶ هزار و هند با بیش از ۴۳۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۹,۱۵۷,۲۴۹ ۶۴۹,۶۸۰
۲ هند ۳۲,۵۵۸,۵۳۰ ۴۳۶,۳۹۶
۳ برزیل ۲۰,۶۴۵,۵۳۷ ۵۷۶,۷۳۰
۴ روسیه ۶,۸۰۴,۹۱۰ ۱۷۸,۴۲۳
۵ فرانسه ۶,۶۷۳,۳۳۶ ۱۱۳,۶۶۵
۶ انگلیس ۶,۵۹۰,۷۴۷ ۱۳۲,۰۰۳
۷ ترکیه ۶,۲۷۳,۶۸۱ ۵۵,۲۱۲
۸ آرژانتین ۵,۱۵۵,۰۷۹ ۱۱۰,۹۶۶
۹ کلمبیا ۴,۸۹۷,۱۵۰ ۱۲۴,۴۷۴
۱۰ اسپانیا ۴,۸۱۵,۲۰۵ ۸۳,۶۹۰

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۷۸ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایران، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։