فا

اجتماعی

دوشنبه, 08 شهریور 1400 10:26

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا / بیش از ۴.۵ میلیون فوتی تاکنون

بنابر تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۱۷ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۷ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۱۵ هزار و ۷۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین ۱۹۴ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۹۰ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۹.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۶۵۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۹ هزار و هند با بیش از ۴۳۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۹,۶۶۵,۵۱۵ ۶۵۴,۶۸۹
۲ هند ۳۲,۷۳۷,۵۶۹ ۴۳۸,۳۸۷
۳ برزیل ۲۰,۷۴۱,۸۱۵ ۵۷۹,۳۳۰
۴ روسیه ۶,۸۸۲,۸۲۷ ۱۸۱,۶۳۷
۵ فرانسه ۶,۷۴۲,۴۸۸ ۱۱۴,۲۱۰
۶ انگلیس ۶,۷۳۱,۴۲۳ ۱۳۲,۴۳۷
۷ ترکیه ۶,۳۴۶,۸۸۱ ۵۶,۲۱۳
۸ آرژانتین ۵,۱۷۳,۵۳۱ ۱۱۱,۳۸۳
۹ ایران ۴,۹۲۶,۹۶۴ ۱۰۶,۴۸۲
۱۰ کلمبیا ۴,۹۰۵,۲۵۸ ۱۲۴,۸۱۱

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։