فا

اجتماعی

چهارشنبه, 07 مهر 1400 11:44

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کووید / رکورد ابتلای بیش از ۴۴ میلیون نفر به کرونا در ایالات متحده

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۴ میلیون مبتلا و بیش از ۷۱۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۳۳ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۰۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۷۹ هزار و ۱۰۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۹۱۴ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۴ میلیون مبتلا و بیش از ۷۱۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹در برزیل هم از ۲۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس ازایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۵ هزار و هند با بیش از ۴۴۷ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۰۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۴,۰۵۴,۸۲۵ ۷۱۱,۲۲۲
۲ هند ۳۳,۷۱۶,۴۵۱ ۴۴۷,۷۸۱
۳ برزیل ۲۱,۳۸۱,۷۹۰ ۵۹۵,۵۲۰
۴ انگلیس ۷,۷۳۶,۲۳۵ ۱۳۶,۳۷۵
۵ روسیه ۷,۴۶۴,۷۰۸ ۲۰۵,۵۳۱
۶ ترکیه ۷,۰۹۵,۵۸۰ ۶۳,۶۱۱
۷ فرانسه ۷,۰۰۲,۳۹۳ ۱۱۶,۶۱۵
۸ ایران ۵,۵۵۹,۶۹۱ ۱۱۹,۸۸۸
۹ آرژانتین ۵,۲۵۳,۷۶۵ ۱۱۵,۰۳۸
۱۰ کلمبیا ۴,۹۵۴,۳۷۶ ۱۲۶,۲۱۹

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։