فا

اجتماعی

چهارشنبه, 14 مهر 1400 12:50

جدیدترین آمار همه گیری کرونا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان

شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۳۶ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۲ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۳۲ هزار و ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۹۹۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۳۶ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۲ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۳۲ هزار و ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۹۹۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۴.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۷۲۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۸ هزار و هند با بیش از ۴۴۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#

نام کشور

مجموع مبتلایان

مجموع قربانیان

۱

ایالات متحده

۴۴,۷۸۱,۲۰۰

۷۲۴,۷۲۸

۲

هند

۳۳,۸۷۱,۸۸۱

۴۴۹,۵۶۸

۳

برزیل

۲۱,۴۹۹,۰۷۴

۵۹۸,۸۷۱

۴

انگلیس

۷,۹۶۷,۹۸۵

۱۳۷,۱۵۲

۵

روسیه

۷,۶۳۷,۴۲۷

۲۱۱,۶۹۶

۶

ترکیه

۷,۲۹۶,۸۷۹

۶۵,۱۳۷

۷

فرانسه

۷,۰۳۳,۷۵۵

۱۱۶,۹۲۳

۸

ایران

۵,۶۵۱,۹۶۱

۱۲۱,۵۶۳

۹

آرژانتین

۵,۲۶۱,۹۳۵

۱۱۵,۳۲۳

۱۰

اسپانیا

۴,۹۶۷,۲۰۰

۸۶,۶۲۱

 به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։