فا

اجتماعی

چهارشنبه, 14 مهر 1400 14:20

۲۱۶ نفر دیگر تسلیم کرونا شدند/عبور تزریق واکسن از ۶۰ میلیون دز

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و در عین حال شمار تزریق واکسن در کشور از ۶۰ میلیون دز گذشت.

«آلیک» - مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و در عین حال شمار تزریق واکسن در کشور از ۶۰ میلیون دز گذشت.

به گزارش ایرنا، تعداد تلفات روزانه کووید-۱۹ روز گذشته (سه شنبه) به عدد ۲۱۶ و پایین ترین رقم پس از پایان خیز پنجم کرونا رسید و امروز نیز بر همین عدد متوقف ماند.

خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد و روز جمعه ۹ مهر ماه و بر اساس اعلام وزارت از کشور عبور کرد.

در این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات به یکصد و ۱۲۰ هزار نفر رسید.

همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا (اسفند ۹۸) در کشور رسید.       

بدون شک رویکرد دولت سیزدهم در افزایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون تاثیر بسزایی در کاهش تلفات و موارد بستری  کرونایی گذاشته اما کارشناسان بر این باورند پایان خیز پنجم به معنای پایان کرونا نیست و نسبت به احتمال وقوع خیز ششم کرونا در کشور و از آبان ماه هشدار می دهند.

به هر روی مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، از روز گذشته تا امروز ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۴۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۰۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۴۵۸ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۱ هزار و ۷۷۹ نفر رسید.

۵ میلیون ۱۵۳ هزار و ۴۸ نفر از بیماران نیز بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۵۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین تا کنون ۳۲ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۹۴۴ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

تزریق واکسن کرونا در کشور از مرز ۶۰ میلیون دُز گذشت

تا کنون ۴۲ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۲۲۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۷ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۷۲۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۰ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۹۴۵ دُز رسید.

همچنین در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։