فا

اجتماعی

دوشنبه, 19 مهر 1400 14:48

مرگ ۲۷۶ نفر دیگر بر اثر کرونا / شناسایی ۱۳ هزار و ۵۰۴ بیمار جدید

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرگ ۲۷۶ بیمار کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته و نیز شناسایی ۱۳ هزار و ۵۰۴ بیمار شناسایی مبتلا به کرونا خبر داد.

«آلیک» - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرگ ۲۷۶ بیمار کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته و نیز شناسایی ۱۳ هزار و ۵۰۴ بیمار شناسایی مبتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش ایرنا، تلفات روزانه کرونا ۱۶ و ۱۷ مهر ماه و پس از گذشت حدود یک هفته از عبور خیز پنجم کرونا به ترتیب با ۱۸۵ و ۱۷۳ مورد مرگ به زیر ۲۰۰ نفر رسید و روز ۱۷ مهر ماه به رکورد ۸۲ روز پیش و زیر ۲۰۰ نفر در ۲۷ تیر ماه دست یافت.    

اما از روز گذشته (یکشنبه) تلفات روزانه کرونا با ۲۲۲ مورد مرگ با بالایی ۲۰۰ نفر بازگشت و امروز (دوشنبه) به عدد ۲۷۶ مرگ رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز (۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۰۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۶۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۹۴ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۶ بیمار کووید-۱۹ نیز جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۸۶۸ نفر رسید.

همچنین تا کنون ۵ میلیون ۲۳۴ هزار و ۱۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۲۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۳ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۶۶۰ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۴۵ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۷۲۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۹ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۴۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۴۶۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته، یک میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۲۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

در حال حاضر ۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։