Print this page
یکشنبه, 25 مهر 1400 09:43

تداوم واردات واکسن توسط هلال احمر / ۶ میلیون دز سینوفارم دیگر وارد کشور شد

بیست‌وهفتمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دز واکسن، امروز یکشنبه، بیست و پنجم مهر ماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

«آلیک» - بیست‌وهفتمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دز واکسن، امروز یکشنبه، بیست و پنجم مهر ماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: نظم به‌وجود آمده برای تداوم واردات واکسن حاصل همکاری چندجانبه دستگاه‌های مسئول در این حوزه در کنار نظارت و تدبیر مثمرثمر معاون اول رئیس جمهوری است که موجب شد در یک هفته‌ گذشته جمعیت هلال‌احمر ۴ محموله به میزان ۲۴ میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور کند.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر در مجموع از اردیبهشت ماه تاکنون، ۷۶ میلیون و ۳۹۰ هزار دز واکسن کرونا از نوع سینوفارم به کشور وارد کرده است.

دکتر کریم همتی خاطرنشان کرد: طبق گفته‌ وزیر بهداشت، خوشبختانه یک اجماع خوبی بین مسئولین عالی کشور برای تهیه واکسن و گسترش واکسیناسیون به وجود آمده است که با ادامه‌ این روند می‌توانیم به زودی صد درصد جامعه را واکسینه کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان به مردم توصیه کرد: بهتر است شهروندان هرچه زودتر واکسیناسیون را انجام دهند چرا که طبق اعلام ستاد ملی کرونا پیک ششم در راه است. با توجه به فراهم شدن امکان واکسیناسیون سیار، خودرویی و شبانه روزی، بهترین فرصت است تا در سراسر کشور، هموطنان واکسینه شده و با کم ترین میزان ابتلا از پیک ششم کرونا عبور کنیم.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اعلام کرد: با ورود شصت وهشتمین محموله واکسن به کشور، واکسن‌های وارد شده از منابع خارجی از مرز یکصد میلیون دُز گذشت.

محموله اخیر به تعداد یک میلیون دُز واکسن آسترازنکا اهدایی کشور لهستان بود که با پرواز شب گذشته  لوفتانزا وارد کشور شد.

تا دهم آبان ماه، تعداد واکسن ورودی به کشور از مرز یکصد و پنجاه میلیون دوز خواهد گذشت.

اخبار مرتبط