فا

اجتماعی

سه شنبه, 04 آبان 1400 10:38

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کووید-۱۹ / بیش از ۷۸ میلیون و ۷۰۰ هزار بیمار کرونایی در قاره آسیا

بنابر تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۴۴ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۵۸۹ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۴۴ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۵۸۹ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۹۷۱ هزار و ۴۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۱ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۳۲۶ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۷۵۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۵ هزار و هند با بیش از ۴۵۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۶,۴۱۷,۵۲۵ ۷۵۷,۸۴۹
۲ هند ۳۴,۲۰۲,۲۰۲ ۴۵۵,۱۰۰
۳ برزیل ۲۱,۷۳۵,۵۶۰ ۶۰۵,۸۸۴
۴ انگلیس ۸,۸۰۹,۷۷۴ ۱۳۹,۵۷۱
۵ روسیه ۸,۲۷۹,۵۷۳ ۲۳۱,۶۶۹
۶ ترکیه ۷,۸۷۹,۴۶۸ ۶۹,۳۴۴
۷ فرانسه ۷,۱۲۷,۱۶۳ ۱۱۷,۵۰۸
۸ ایران ۵,۸۶۸,۳۶۰ ۱۲۵,۳۶۳
۹ آرژانتین ۵,۲۸۱,۵۸۵ ۱۱۵,۸۵۱
۱۰ اسپانیا ۵,۰۰۲,۲۱۷ ۸۷,۱۸۶

 بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی هشت میلیون و ۸۰۹ هزار و ۷۷۴ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین بنابر آمار جدید ورلداُمتر از مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون ۷۸ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۷۷۲ مورد مربوط به قاره آسیا بوده است.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۸۶۸ هزار و ۳۶۰ ابتلا و ۱۲۵ هزار و ۳۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։