فا

اجتماعی

دوشنبه, 10 آبان 1400 10:35

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۲۲۴ میلیون و ۱۳۶ هزار و یک نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۴۷ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۱۴ هزار و ۹۸۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۴ میلیون و ۱۳۶ هزار و یک نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۷۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۷ هزار و هند با بیش از ۴۵۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۶,۸۲۳,۹۳۸ ۷۶۶,۲۹۹
۲ هند ۳۴,۲۸۵,۸۱۴ ۴۵۸,۴۷۰
۳ برزیل ۲۱,۸۱۰,۸۵۵ ۶۰۷,۸۶۰
۴ انگلیس ۹,۰۵۷,۶۲۹ ۱۴۰,۶۳۲
۵ روسیه ۸,۵۱۳,۷۹۰ ۲۳۸,۵۳۸
۶ ترکیه ۸,۰۳۲,۹۸۸ ۷۰,۶۱۱
۷ فرانسه ۷,۱۶۶,۸۷۷ ۱۱۷,۶۸۳
۸ ایران ۵,۹۲۴,۶۳۸ ۱۲۶,۳۰۳
۹ آرژانتین ۵,۲۸۸,۸۰۷ ۱۱۵,۹۵۰
۱۰ اسپانیا ۵,۰۱۱,۱۴۸ ۸۷,۳۶۸

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۸ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۵۷ هزار و ۶۲۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۹۲۴ هزار و ۶۳۸ ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۳۰۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی، مکزیک و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։