فا

اجتماعی

سه شنبه, 11 آبان 1400 09:50

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۲۲۴ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۷۹۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۴۷ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۴۶۴ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۰ هزار و ۷۰۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۴ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۷۹۰ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۶۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۷ هزار و هند با بیش از ۴۵۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۶,۹۳۱,۲۸۴ ۷۶۷,۴۳۶
۲ هند ۳۴,۲۸۵,۸۱۴ ۴۵۸,۴۷۰
۳ برزیل ۲۱,۸۱۴,۶۹۳ ۶۰۷,۹۵۴
۴ انگلیس ۹,۰۹۷,۳۱۱ ۱۴۰,۶۷۲
۵ روسیه ۸,۵۵۴,۱۹۲ ۲۳۹,۶۹۳
۶ ترکیه ۸,۰۶۱,۶۶۶ ۷۰,۸۲۸
۷ فرانسه ۷,۱۶۸,۷۴۳ ۱۱۷,۶۸۹
۸ ایران ۵,۹۳۴,۴۹۵ ۱۲۶,۴۵۶
۹ آرژانتین ۵,۲۸۹,۹۴۵ ۱۱۵,۹۸۹
۱۰ اسپانیا ۵,۰۱۱,۱۴۸ ۸۷,۳۶۸

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۹۷ هزار و ۳۱۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۹۳۴ هزار و ۴۹۵ ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۴۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی، مکزیک و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։