فا

اجتماعی

سه شنبه, 25 آبان 1400 10:43

کرونا در جهان؛ آمار مبتلایان کووید در آمریکا از ۴۸ میلیون نفر گذشت / آلمان به ۱۰ کشور پُرمبتلا پیوست

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ پنج میلیون و ۱۲۲ هزار و چهار نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۵۴ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۹۷۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۱۲۲ هزار و چهار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۳۰ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۷۹ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸ میلیون مبتلا و بیش از ۷۸۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۱ هزار و هند با بیش از ۴۶۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۸,۰۷۲,۸۹۸ ۷۸۴,۷۷۹
۲ هند ۳۴,۴۵۶,۴۰۱ ۴۶۳,۸۵۲
۳ برزیل ۲۱,۹۶۰,۷۶۶ ۶۱۱,۳۸۴
۴ انگلیس ۹,۶۰۰,۳۶۹ ۱۴۲,۹۴۵
۵ روسیه ۹,۱۰۹,۰۹۴ ۲۵۶,۵۹۷
۶ ترکیه ۸,۴۳۲,۰۱۸ ۷۳,۷۴۶
۷ فرانسه ۷,۲۹۰,۸۸۶ ۱۱۸,۲۲۴
۸ ایران ۶,۰۴۵,۲۱۲ ۱۲۸,۲۷۲
۹ آرژانتین ۵,۳۰۷,۱۵۹ ۱۱۶,۲۵۰
۱۰ آلمان ۵,۰۶۸,۹۱۹ ۹۸,۳۶۱

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۵۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۳۶۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۴۵ هزار و ۲۱۲ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۲۷۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، اوکراین و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։