فا

اجتماعی

چهارشنبه, 26 آبان 1400 11:20

بارش باران و برف در ۱۵ استان طی امروز / کاهش دما تا ۱۴ درجه در شمال شرق کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در ۱۵ استان و کاهش دما تا ۱۴ درجه در شمال شرق کشور طی امروز (۲۶ آبان ماه) خبرداد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در ۱۵ استان و کاهش دما تا ۱۴ درجه در شمال شرق کشور طی امروز (۲۶ آبان ماه) خبرداد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز (۲۶ آبان ماه) در استان‌های ساحلی دریای خزر، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال فارس، کرمان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و به‌صورت پراکنده در استان‌های خراسان شمالی، تهران، جنوب مرکزی شرق لرستان و ارتفاعات سمنان بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در استان‌های هرمزگان و بوشهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: در این روز به سبب وزش باد شدید در شرق استان‌های یزد و کرمان، غرب خراسان جنوبی و بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

ضیاییان در ادامه گفت: پنجشنبه (۲۷ آبان ماه) در بخش‌های جنوبی استان فارس و بخش‌هایی از کرمان و هرمزگان رگبار باران و وزش باد و جمعه (۲۸ آبان ماه) در ارتفاعات کرمان بارش پراکنده برف و وزش باد انتظار می رود. سایر مناطق کشور در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (۲۷ تا ۲۹ آبان ماه) شاهد جوی آرام خواهند بود و انتظار افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرتردد وجود دارد.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) در شمال شرق کشور دمای هوا حدود ۷ تا ۱۴ درجه کاهش می‌یابد بطوری‌که بارش در استان خراسان رضوی به‌صورت برف خواهد بود و در استان‌های دامنه جنوبی البرز، نواحی مرکزی و شرق کشور کاهش دما حدود ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان اضافه کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه (۳۰ آبان و اول آذر ماه) با ورود سامانه بارشی، مناطق جنوب غرب کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی از جمله استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بصورت پراکنده در شمال غرب و غرب کشور شاهد بارندگی خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ( ۲۸ آبان ماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و ۳۰  درجه سانتیگراد گرم‌ترین و مشهد با  دمای ۲ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։