فا

اجتماعی

چهارشنبه, 26 آبان 1400 12:03

واکسن های تزریق شده در کشور از مرز ۱۰۰ میلیون دُز گذشت

روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا آخرین ساعات ۲۵ آبان، بیش از ۱۰۰ میلیون دُز انواع واکسن به گروه‌های مختلف واجد شرایط تزریق شده است.

«آلیک» - روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا آخرین ساعات ۲۵ آبان، بیش از ۱۰۰ میلیون دُز انواع واکسن به گروه‌های مختلف واجد شرایط تزریق شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بر اساس آمار تفکیکی واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ در استان‌های کشورمان، تا آخرین ساعات ۲۵ آبان، بالغ بر ۱۰۰ میلیون دُز انواع واکسن به گروه‌های مختلف واجد شرایط تزریق شده است که از این میزان، بالغ بر ۵۶ میلیون دُز اول بوده و قریب به ۴۳/۵ میلیون دُز دوم. اعدادی که نشان از تزریق دُز اول واکسن به حدود ۸۳ درصد جامعه هدف واکسیناسیون در کشورمان و همچنین تکمیل واکسیناسیون ۶۴ درصد ایشان دارد.

 بزرگی این اعداد زمانی بهتر خودنمایی می‌کند که بدانیم بالغ بر ۹۲ درصد این اتفاق در چهار ماه اخیر رقم خورده است؛ تزریق بیش از ۹۲ میلیون دُز از ۱۰۰ میلیون دز واکسن تزریق شده تا به امروز در سایه شتاب گرفتن واردات واکسن به کشورمان و در نتیجه فعالیت‌های وسیع و شبانه روزی در پایگاه‌های واکسیناسیون در سراسر کشورمان رقم خورده است.

 

آمار تفکیکی واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ در استان‌های کشورمان تا  ۲۵ آبان

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։