فا

اجتماعی

پنج شنبه, 27 آبان 1400 10:42

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان به  کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۵۵ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۸۱۸ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۵۵ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۸۱۸ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۱۳۸ هزار و ۹۵۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است همچنین ۲۳۱ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۹۷۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۷۸۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۱ هزار و هند با بیش از ۴۶۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۸,۲۸۷,۹۲۵ ۷۸۷,۹۸۴
۲ هند ۳۴,۴۷۸,۵۱۷ ۴۶۴,۶۲۳
۳ برزیل ۲۱,۹۷۷,۶۶۱ ۶۱۱,۸۹۸
۴ انگلیس ۹,۶۷۵,۰۵۸ ۱۴۳,۳۶۰
۵ روسیه ۹,۱۸۲,۵۳۸ ۲۵۹,۰۸۴
۶ ترکیه ۸,۴۸۰,۹۸۶ ۷۴,۲۰۲
۷ فرانسه ۷,۳۳۰,۹۵۸ ۱۱۸,۳۲۱
۸ ایران ۶,۰۵۷,۸۹۳ ۱۲۸,۵۳۱
۹ آرژانتین ۵,۳۱۰,۳۳۴ ۱۱۶,۳۱۳
۱۰ آلمان ۵,۱۶۹,۶۵۷ ۹۸,۹۰۸

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۵۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۸ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۵۷ هزار و ۸۹۳ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۵۳۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، اوکراین و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։