فا

اجتماعی

دوشنبه, 15 آذر 1400 10:24

بارش برف و باران در مرکز و شمال غرب کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در پی ورود موج بارشی، امروز در مرکز و شمال غرب کشور بارندگی‌ها به صورت پراکنده وجود دارد که در ارتفاعات به شکل برف است.

«آلیک» - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در پی ورود موج بارشی، امروز در مرکز و شمال غرب کشور بارندگی‌ها به صورت پراکنده وجود دارد که در ارتفاعات به شکل برف است.

فریبا گودرزی امروز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز شاهد بارش پراکنده در استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی و شمال خوزستان، آذربایجان‌شرقی و غربی، کردستان، زنجان، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران و قزوین هستیم.

وی بیان‌داشت: بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف است و احتمال کولاک و آب‌گرفتگی معابر و تاخیر در پروازها در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، شمال خوزستان، ایلام، بلندی‌های استان‌های قزوین، البرز و تهران وجود دارد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، در پی سکون هوا در روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در مناطق پرتردد و صنعتی سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

وی گفت: امروز و فردا نیز در نوار شرقی به‌ویژه بخش‌هایی از استان‌های یزد، کرمان و سمنان، وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد  که در مناطق مستعد این شرایط سبب خیزش گردوخاک خواهد شد.

گودرزی ادامه داد: آب‌های خلیج‌فارس اوایل وقت امروز مواج و متلاطم است.

وی خاطرنشان‌کرد: امروز آسمان تهران نیز ابری و غبارآلود است. کمینه دما امروز در ایستگاه مهرآباد به پنج درجه بالای صفر می‌رسد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։