فا

اجتماعی

دوشنبه, 15 آذر 1400 11:08

آمار جهانی کرونا؛ نیمی از ۱۰ کشور اولِ پرمبتلا اروپایی هستند

بنابر تازه ترین آمارها، مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تا کنون به ۲۶۶ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۹۴۳ نفر رسیده است.

«آلیک» - مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تا کنون به ۲۶۶ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۹۴۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۸۱ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۳۹ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۰۷ نفر از مبتلایان نیز تا کنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۵ هزار و هند با بیش از ۴۷۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۹,۹۶۹,۸۵۶ ۸۰۸,۷۶۳
۲ هند ۳۴,۶۴۱,۵۶۱ ۴۷۳,۵۳۷
۳ برزیل ۲۲,۱۴۳,۰۹۱ ۶۱۵,۶۷۴
۴ انگلیس ۱۰,۴۶۴,۳۸۹ ۱۴۵,۶۰۵
۵ روسیه ۹,۸۰۱,۶۱۳ ۲۸۱,۲۷۸
۶ ترکیه ۸,۹۰۱,۱۱۷ ۷۷,۸۳۰
۷ فرانسه ۷,۹۱۷,۲۶۴ ۱۱۹,۵۳۵
۸ آلمان ۶,۱۷۹,۸۳۹ ۱۰۳,۶۰۴
۹ ایران ۶,۱۳۴,۴۶۵ ۱۳۰,۲۰۰
۱۰ آرژانتین ۵,۳۴۰,۶۷۶ ۱۱۶,۶۴۶

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۸۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۳۴ هزار و ۴۶۵ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۲۰۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։