فا

اجتماعی

چهارشنبه, 22 دی 1400 13:48

جریمه ترددهای دارای مجوز در دوره کرونا حذف می شود

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کسانی که در دوران کرونا مجوز تردد داشته، اما جریمه شده اند، برای بخشودگی می‌توانند به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

«آلیک» - رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کسانی که در دوران کرونا مجوز تردد داشته، اما جریمه شده اند، برای بخشودگی می‌توانند به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ سید کمال هادیانفر امروز در حاشیه ششمین رزمایش ارتقای توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا گفت: در دوران شیوع کرونا، پزشکان، خبرنگاران، تاکسی‌های اینترنتی و حتی کسانی که احکام قضایی داشتند و می‌بایست به مراکز قضایی در سایر شهر‌ها مراجعه می‌کردند، مجوز تردد داشتند.

وی گفت: اگر برای این گروه‌ها جریمه ثبت شده است، می‌توانند با ارائه مدرک به هیات‌های رسیدگی دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ و مراکز راهنمایی و رانندگی، برای حذف جرایم اقدام کنند.

 

سهم ۳۲ درصدی بی توجهی به جلو در تصادف رانندگی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بی توجهی به جلو با ۳۲ درصد بیشترین عامل تصادف‌های رانندگی است.

سردار سید کمال هادیانفر امروز در مراسم ششمین رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا افزود: استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی، خستگی و خواب آلودگی که غالباً خودرو‌ها واژگون می‌شوند یا رانندگان نگاهشان به جاده است، اما حواسشان جای دیگری است که موجب تصادف و نهایت مرگ و میر می‌شود.

وی با بیان اینکه در تصادف ها، سهم عامل انسانی ۹۲ درصد است، گفت: بایستی رانندگان به ویژه در زمستان از زنجیر چرخ خودرو ایمن و علائم و نشان‌های هشداردهنده استفاده کنند و به سالم بودن خودروی خود قبل از حرکت اطمینان داشته باشند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به تردد موتورسیکلت سواران در سطح شهر که غالباً قوانین را رعایت نمی‌کنند، افزود: ۸۵ درصد موتورسیکلت سواران برای امرار معاش از موتورسیکلت استفاده می‌کنند بنابر این باید مقررات و قوانین را رعایت کنند و همچنین سرنشینان خودرو نیز بایستی هنگام سوار شدن از کمربند ایمنی استفاده کنند.

سردار هادیانفر گفت: در ششمین رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا ۱۵۰ خودرو به توان رزمی خودرو اضافه می‌شود و در تمامی مراحل تاکنون ۲ هزار و ۶۲۰ خودرو در مجموع به توان ناوگانی راهور ناجا در کل کشور اضافه شده است و البته کافی نیست و بایستی کمک‌ها در همه زمینه‌ها به پلیس، هلال احمر و اورژانس افزایش پیدا کند و از دولت سیزدهم می‌خواهیم در این زمینه ورود کند.

 

بیش از ۱۱ هزار نفر در تصادف رانندگی جان خود را از دست دادند

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امسال در تصادف‌های رانندگی ۱۱ هزار و ۱۴۷ نفر جان باختند و ۲۶۱ هزار نفر مجروح شده اند.

سردار هادیانفر در ششمین رزمایش ارتقای توان و تحرک عملیات پلیس راهور ناجا افزود: سومین عامل مرگ و میر، تصادفات است.

سردار هادیانفر گفت: تصادفات همواره بوده و هست و روزانه ۳۵ تا ۴۷ نفر در تصادفات کشته می‌شوند یعنی ساعتی نزدیک به دو نفر و هر ساعت ۲۰ تا ۲۵ نفر نیز مجروح داریم.

سردار هادیانفر افزود: همکاران من در ۲۳۳ هزار کیلومتر از راه‌های کشور و هزار و ۴۷ شهر کشور حضور دارند و در همه فصل‌ها ۲۴ ساعته حضور دارند تا خدمات خوبی را به مردم ارائه کنند.

وی گفت: امروز نظم و انضباط در گرو رعایت مقررات سه گروه از جمله عابران پیاده، رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه است و متاسفانه ۳۲ درصد از فوتی‌ها در تصادفات مربوط به سرنشینان، ۲۵ درصد مربوط به رانندگان و ۲۴ درصد مربوط به موتورسیکلت سواران و ۱۹ درصد مربوط به عابران پیاده است و اولین موضوعی که باید به آن توجه شود انضباط در عبور و مرور است و فرهنگ خوب شهروندان را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: مردم عزیزمان در راستای توسعه نظم و انضباط بایستی به پلیس کمک کنند، زیرا پلیس ناظر و ناظم در این انضباط است و پلیس با کسانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند، برخورد می‌کند.

 

ایربگ خودرو‌ها در سانحه بهبهان‌ها عمل نکرده است

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در حادثه دلخراش وناراحت کننده بهبهان که ۴۰ خودرو با یکدیگر برخورد کردند، متأسفانه ایربگ هیچ یک از خودرو‌ها باز نشده است.

سردار سیدکمال هادیانفر امروز در ششمین رزمایش ارتقای توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا افزود: چرا تولید کنندگان خودرو ارابه مرگ تولید می‌کنند، چرا سازمان‌ها و نهاد‌های نظارتی از جمله وزارت صمت نظارت نمی‌کند، چرا استاندارد‌های لازم در نظر گرفته نمی‌شود.

وی گفت: ما در این تصادفات گفته ایم که سهم حادثه تعیین شود و سازمان‌هایی که در این موضوع قصور داشته اند باید خسارت پرداخت کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در بحث ناوگان عمومی حمل بار و مسافر ۱۰۰ کشته داده ایم که بیشترین کشته‌ها مربوط به تریلی ها، تانکر‌ها و کامیون هاست که مسائل ایمنی را رعایت نمی‌کنند، رانندگان با خستگی و خواب آلودگی رانندگی می‌کنند، از محور‌های فرعی تردد می‌کنند تا دور از دید پلیس باشند، چرا شرکت‌های اتوبوسرانی و ناوگان حمل و نقل نظارت کافی بر رانندگان خود ندارند.

سردار هادیانفر گفت: با شرکت‌ها و دستگاه‌های مربوطه که نظارت کافی نداشته باشند به شدت برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։