فا

اجتماعی

جمعه, 24 دی 1400 10:27

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۳۲۰ میلیون نفر به کووید-۱۹

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ پنج میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۱۰ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۳۲۰ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۵۵۱ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۱۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۶۴ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۱۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۵.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۶۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۶.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۶۵,۲۳۶,۴۷۵ ۸۶۹,۲۱۲
۲ هند ۳۶,۵۸۲,۱۲۹ ۴۸۵,۳۵۰
۳ برزیل ۲۲,۸۱۵,۸۲۷ ۶۲۰,۶۰۹
۴ انگلیس ۱۴,۹۶۷,۸۱۷ ۱۵۱,۳۴۲
۵ فرانسه ۱۳,۲۴۰,۳۰۴ ۱۲۶,۵۳۰
۶ روسیه ۱۰,۷۲۳,۳۰۵ ۳۱۹,۱۷۲
۷ ترکیه ۱۰,۲۷۱,۲۴۰ ۸۴,۲۷۸
۸ ایتالیا ۸,۱۵۵,۶۴۵ ۱۴۰,۱۸۸
۹ اسپانیا ۷,۹۳۰,۵۲۸ ۹۰,۶۲۰
۱۰ آلمان ۷,۸۰۵,۱۴۹ ۱۱۵,۸۶۶

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۹ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۹ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۸۱ ابتلا و ۱۳۲ هزار و دو مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، هلند و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։