فا

اجتماعی

شنبه, 25 دی 1400 11:53

دیدار معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

روز سه‌‌‌ شنبه مورخ ۲۱ دی ۱۴۰۰ به مناسبت سال نو و میلاد عیسی مسیح دکتر یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی کارکنان اداره ادیان و فرق در سالن اجتماعات خلیفه گری با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران دیدار به عمل آوردند.

روز سه‌‌‌ شنبه مورخ ۲۱ دی ۱۴۰۰ به مناسبت سال نو و میلاد عیسی مسیح دکتر یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی کارکنان اداره ادیان و فرق در سالن اجتماعات خلیفه گری با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران دیدار به عمل آوردند.

در این دیدار واهه طارویان نایب رئیس شورای خلیفه گری، هایریک آقانیان عضو همان شورا ، زوریک کاراپتیان مدیر خلیفه گری و کشیش گریگوریس نرسسیانس مشاور مذهبی روابط عمومی حضور داشتند.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، پس از خوش آمد‌ گویی، حین بیاناتشان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نزدیک ترین دوست و همراه خلیفه‌گری ارامنه دانسته و بر این واقعیت تأکید کردند، که همکاری‌های دوجانبه تأثیر مثبتی بر یکپارچگی میهنمان ایران دارد. ایشان همچنین در ادامه سخنانشان فرمودند: این دید و بازدیدها در این ایام پربرکت گواهی زنده بر همبستگی ما با یکدیگر است. ایشان با تأکید بر نقش بسزای ایران در منطقه افزودند: ما نه تنها برای آبادانی و سعادت کشور دعا می کنیم، بلکه در همه جا و در همه مجامع بین‌المللی از حقوق ایران دفاع می کنیم.

اسقف اعظم در بخشی دیگر از سخنانشان به افرادی اشاره کردند که در داخل و خارج از کشور مقدسات ادیان را به سخره می گیرند و سعی در فروپاشی همزیستی ادیان دارند. وی افزود: متأسفانه افرادی نیز در ایران هستند، که بر اثر ناآگاهی و نادانی مطالبی توهین آمیز و نادرست درباره مسیح و مریم مقدس می نویسند، اما من به آنها توجهی نمی کنم، زیرا در اروپا نیز هستند افرادی، که به مسیحیت و مقدسات همه ادیان توهین می کنند و بر این مهم تأکید ورزیدند، که به عوامل تفرقه انگیز هیچ گاه توجه نکرده، بلکه در این روزهای مبارک تعهد خود را نسبت به یکدیگر و میهنمان تجدید می کنیم.

دکتر احمدوند نیز به نوبه خود ضمن تشکر از استقبال گرم انجام شده، سال نو و تولد عیسی مسیح را به ایشان و جمیع ارمنیان تبریک گفته و افزودند، که ارمنیان با فرهنگ غنی شان بخشی از ایران زیبا بوده و یکی از اجزای تشکیل دهنده تمدن و فرهنگ ایرانی هستند. وی در سخنان خود به همدلی و همکاری ارامنه و سایر ایرانیان در روزهای تلخ و شاد اشاره نمودند و بر این امر تأکید ورزیدند، که خاطرات جنگ ایران و رژیم بعثی به خاطرات جمعی پیروان ادیان و اقوام ساکن در ایران تبدیل شده است. وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کردند، که در آینده نزدیک به پیروی از عشق و صلح حضرت مسیح، جهان پر از صلح و دوستی خواهد شد. ایشان از خداوند متعال برای ارمنیان سلامتی، موفقیت، بهروزی و سعادت را خواستار شدند و ابراز امیدواری کردند، با توسعه روابط و همکاری های صمیمانه با جامعه ارمنی غنای فرهنگی جامعه ارمنی در کشور فراگیر شود.

واهه طارویان نیز به نوبه خود ضمن خوش آمد‌ گویی به میهمان محترم از سوی شورای خلیفه‌گری مراتب تشکر خود را عرض نموده و ابراز امیدواری کردند با همکاری مشترک، علیرغم محدودیت ها، زمینه همکاری های متقابل بیش از هر زمانی، در آینده فراهم شود.

 

روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։