فا

اجتماعی

شنبه, 25 دی 1400 12:36

پیام تبریک سال نو میلادی مدیر حوزه های علمیه کشور به پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و نمایندگان مسیحیان ارمنی در مجلس شورای اسلامی

مسئول مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه‌های علمیه کشور در دیدارهای جداگانه با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و نمایندگان مسیحیان ارمنی در مجلس شورای اسلامی، پیام تبریک سال نو میلادی مدیر حوزه‌های علمیه کشور را ابلاغ کرد.

«آلیک» - حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهساری مسئول مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه‌های علمیه کشور در دیدارهای جداگانه با اسقف سیپان کاشجیان، پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران و روبرت بگلریان نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران، پیام تبریک سال نو میلادی آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور را ابلاغ کرد.

 

پیام تبریک سال نو میلادی آیت الله اعرافی را به پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران ابلاغ کرد

حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهساری به همراه معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان، پیام تبریک سال نو میلادی آیت الله اعرافی را به پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، اسقف سیپان کاشجیان، پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران ظهر روز پنجشنبه (۲۳ دی ۱۴۰۰) در دیدار مسئول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور در کلیسای تاریخی وانک اصفهان اظهار کرد: موقعیت را محترم می‌شمارم و شهادت حضرت زهرا (س) و سالگرد سردار سلیمانی را گرامی می‌دارم و ضمن ادای احترام به آن بانوی اسلام و آرمان‌هایی که سردار در آن راه به شهادت رسیده است، بر آن‌ها تأکید می‌ورزیم.

وی با ابراز مسرت از اینکه تمامی آرمان‌هایی که سردار شهید سلیمانی به دنبال تحقق آن‌ها بود، امروزه در نظام جمهوری اسلامی در حال محقق شدن است، گفت: آرمان‌های سردار سلیمانی، آن میزان متعالی است که فقط در محدوده کشور ایران نگنجیده است و در خارج از مرزها حامیانی دارد.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران تأکید کرد: مکتب سلیمانی، مکتبی است که مردم با عشق و علاقه به آن می‌پیوندند و در راه پیوستن و ترویج آن تلاش می‌کنند؛ من به‌عنوان یک فردی که از لبنان به اصفهان آمده‌ام، از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و اقدامات مکتب شهید سلیمانی در لبنان بودم که چگونه باعث تقویت جبهه مقاومت اسلامی شد.

وی افزود: ما شهروندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و تمام افرادی که در قم تحصیل می‌کنند، برادران و خواهران ما هستند و از تبریک میلاد عیسی مسیح به هم‌وطنان ارامنه خود تشکر می‌کنم.

در پایان این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهساری به همراه معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان، پیام تبریک سال نو میلادی آیت الله اعرافی را به پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران ابلاغ کرد.

 

پیام آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور به آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران و روبرت بگلریان نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران

پیام آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور به آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران و روبرت بگلریان نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری، در ادامه ملاقات با بزرگان مسیحیت ایران، نمایندگان آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور با آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران و روبرت بگلریان، نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در کلیسای سرکیس مقدس تهران برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمفید حسینی کوهساری، مسئول مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه‌های علمیه کشور با تبریک میلاد عیسی مسیح و فرا رسیدن سال نو میلادی، به تبیین اشتراکات دینی، فرهنگی و نژادی شیعیان و مسیحیان ایران پرداخت و متن پیام تبریک مدیر حوزه‌های علمیه کشور را قرائت کرد.

در ادامه، حجت الاسلام امین دین، مسئول دفتر فرق و ادیان مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه‌های علمیه با اشاره به رویکرد حوزه‌های علمیه به تعامل میان ادیان بر پایه مشترکات و احترام متقابل، گزارشی از فعالیت‌های ادیانی حوزه در ساحت‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و گفتگویی را ارائه کرد.

روبرت بگلریان، نماینده مسیحیان ارمنی اصفهان و جنوب ایران در مجلس هم ضمن ابراز تشکر از پیام آیت الله اعرافی و حضور نمایندگان مدیر حوزه‌های علمیه کشور در کلیسای سرکیس مقدس، بر ضرورت تقویت چنین تعاملاتی تاکید کرد و به بیان خاطرات و موارد عینی از همزیستی مسالمت آمیز تاریخی بین شیعیان و مسیحیان ارمنی اشاره کرد.

مهندس آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران نیز ضمن تشکر از پیام مدیر حوزه‌های علمیه کشور، بر لزوم همگرایی بیشتر پیروان ادیان مختلف به ویژه اسلام و مسیحیت تاکید وبرای تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف ادیانی اعلام آمادگی کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։