فا

اجتماعی

پنج شنبه, 21 بهمن 1400 09:26

سازمان جهانی بهداشت: شمار جهانی مبتلایان کرونا کاهش یافته است

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، موارد مبتلایان کرونا در سراسر جهان، هفته گذشته در مقایسه با هفته قبل ۱۷ درصد کاهش یافته، هرچند نرخ مرگ و میر جهانی ۷ درصد افزایش یافته است.

«آلیک» - سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، موارد مبتلایان کرونا در سراسر جهان، هفته گذشته در مقایسه با هفته قبل ۱۷ درصد کاهش یافته، هرچند نرخ مرگ و میر جهانی ۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، سازمان جهانی بهداشت در گزارش هفتگی اعلام کرد، سویه اُمیکرون به طور فزاینده‌ای غالب است و تقریباً ۹۷درصد از موارد داده‌های بین‌المللی ردیابی ویروس کرونا در ۳۰ روز گذشته را تشکیل می‌دهد.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است، نوع دلتا در هفته گذشته، کمی بیش از سه درصد را به خود اختصاص داد. این در حالی است که شیوع کرونا اْمیکرون در سطح جهان افزایش یافته و اکنون تقریباً در همه کشورها شناسایی شده است.

سازمان جهانی بهداشت در ادامه توضیح داد، اگرچه بسیاری از کشورها افزایش موارد ابتلا به سویه اْمیکرون را گزارش کرده‌اند، اما از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ تعداد کل موارد جدید این نوع ویروس کاهش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت از ۳۱ ژانویه تا ۶ فوریه بیش از ۱۹ میلیون مورد جدید کووید-۱۹ و کمتر از ۶۸ هزار مورد مرگ و میر جدید را گزارش کرده است.

آمریکا که بیشترین تعداد موارد مبتلایان ثبت شده را دارد، همچنین شاهد کاهش قابل توجه شیوع جدید در دوره زمانی گزارش سازمان جهانی بهداشت بود.

ایالات متحده بیش از ۱.۸۷ میلیون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است که نسبت به هفته قبل ۵۰‌درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، به طور کلی موارد مبتلایان در آمریکا به طور هفتگی ۳۶ درصد کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։