Print this page
چهارشنبه, 18 اسفند 1400 10:53

آمار جهانی کرونا؛ هند دومین کشور پرمبتلا پس از ایالات متحده

مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۴۹ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۹۵۹ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۶ هزار و ۳۲۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۸۴ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۱۵۷ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۴۹ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۹۵۹ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۶ هزار و ۳۲۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۸۴ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۱۵۷ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#

نام کشور

مجموع مبتلایان

مجموع قربانیان

۱

ایالات متحده

۸۱,۰۱۲,۹۵۵

۹۸۷,۶۱۵

۲

هند

۴۲,۹۷۵,۸۸۳

۵۱۵,۳۸۶

۳

برزیل

۲۹,۱۴۴,۹۶۴

۶۵۲,۹۳۶

۴

فرانسه

۲۳,۱۶۴,۸۷۲

۱۳۹,۶۱۸

۵

انگلیس

۱۹,۳۰۷,۰۱۴

۱۶۲,۳۵۹

۶

روسیه

۱۷,۰۸۱,۳۹۴

۳۵۷,۶۰۱

۷

آلمان

۱۶,۱۴۴,۳۶۳

۱۲۵,۲۹۹

۸

ترکیه

۱۴,۴۲۵,۶۳۸

۹۵,۸۱۱

۹

ایتالیا

۱۳,۱۰۹,۵۲۷

۱۵۶,۲۰۱

۱۰

اسپانیا

۱۱,۱۵۹,۵۷۴

۱۰۰,۸۵۹

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۰۲ هزار و ۱۵۹ ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۲۶۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، ژاپن، کره جنوبی، اوکراین، ویتنام، آفریقای جنوبی، رژیم صهیونیستی، مالزی، فیلیپین، جمهوری چک، بلژیک، پرو، استرالیا، پرتغال، کانادا، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

اخبار مرتبط